Okan Küçük Yorumluyor… 26 Haziran 2024

Okan Küçük Yorumluyor… 26 Haziran 2024

ABONE OL
26 Haziran 2024 15:33
Okan Küçük Yorumluyor… 26 Haziran 2024
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramı Bayramlaşmasına Katılmayanlar 2

Kurban Bayramı Bayramlaşma programına katılan ve katılmayanlar hakkında bir yorum haber yapmıştım. O yorum haber için burayı tıklayınız.

Seçilenlerin Yokluğu ve Eleştiriler

Milletvekili ve belediye seçimlerinde aday adayı olup aday olamayanlar ya da aday olup seçilemeyen “Karabük Sevdalıları” yoktu. Ancak asıl eleştiri, SEÇİLENLERİN neden orada olmadığında yoğunlaştı. Seçilemeyenler ayrıca eleştiri konusu, peki ya seçilenler? Safranbolu, Eskipazar, Yenice, Ovacık, Eflani ve Yortan Belediye Başkanları neden yoktular? (Katılıp da benim görmediğim varsa lütfen bana iletsinler yanlışlık olmasın.) Karabük’ün resmi bayramlaşma törenine katılmamalarının sebebi nedir? Bir dahaki seçime 4 yıldan fazla süre var diye mi? Seçilenlerin bile resmi bayramlaşma törenine katılmaması, Karabük ve ilçelerinin geleceği açısından düşündürücü değil mi?

Samimiyet Sorunu

Bu durumu değerlendirdiğimizde, Karabük siyasetinde yine ciddi bir SAMİMİYET sorunu olduğunu görüyoruz. Bazı söylemler, hak, hukuk, adalet ve Karabük sevdası gibi konular sadece köprüyü geçene kadar önemli görünüyor. Ancak köprüyü geçtikten sonra ya da köprüde kalındığında, tüm bu değerler kişisel çıkarlara mı dönüşüyor yani ?

Seçilmişlerin Tutumu

Karabük’ün resmi bayramlaşma törenine katılmayan seçilmişler, samimiyet konusundaki eksikliklerini açıkça göstermiyor mu ? Bu tutum, siyasetin ve yöneticilerin aslında halkın yanında olmadığını, vaatlerin sadece sözde kaldığını ve gerçek niyetin kişisel çıkarlar olduğunu ortaya koymuyor mu? Karabük ve ilçeleri, BU SAMİMİYETSİZLİKLE nasıl ilerleyebilir? Geleceğe dair umutlar ve vaatler, sadece birer masaldan ibaret kalırsa, halkın güveni nasıl sağlanabilir?

Siyasetin Halktan Kopuk Mu?

Karabük siyasetinde samimiyetin eksikliği, sadece bayramlaşma törenine katılmamakla sınırlı kalmıyor. Bu tutum, genel olarak siyasetin ve yönetimin halktan kopuk olduğunu, halkın gerçek sorunlarına duyarsız kalındığını ve sadece kendi çıkarlarına odaklanıldığını göstermiyor mu?

Gelişmenin Önündeki Engeller

Peki asıl soru şu: Samimiyetin eksik olduğu bir ortamda, Karabük’ün gerçek anlamda gelişmesi ve halkın refahının artması nasıl sağlanabilir ?

Karabük’te Masal Siyaseti Mi Yapılıyor ?

Karabük’te SAMİMİYETİN VE GERÇEKLİĞİN eksikliği nelere yol açar? Bu eksiklik, Karabük’ü bir “Masal Siyaseti” şehri haline getirmez mi? Köprüde kalanlar kaldı da köprüleri geçenlere bakıldığında, laf siyaseti ve masal siyasetiyle Karabük’ün gelişebileceğini düşünebilir miyiz?

Vatandaşların Endişeleri

Daha önce de belirttiğim gibi, bazı vatandaşlar bu konuda endişelerini  şu şekilde dile getiriyor: “Vaat edilen projelerle dolup taşan, ancak bunların hayata geçirilmediği, ekonomik gelişimini tamamlayamayan, çocukları başka yerlere göç eden bir şehir. İnsanlar karnını doyurmakta zorlanıyor, her geçen gün daha da derinleşen bir yoksulluk içinde yaşıyorlar ve göç ediyorlar.”

Kayırmacılık ve Torpil

Erdemir’e işçi ve mühendis gönderen, madenlere işçi gönderen, Çerkeş’e işçi ve mühendis gönderen bir Karabük var. Ancak Karabük’ün öz evlatlarına sahip çıkılmıyor, öz evlatları harcanırken kimse sesini çıkarmıyor. Son olaylar da bunu açıkça gösteriyor; kimsenin umurunda bile değil, deniliyor. Torpil, atama ve adamcılık sorunları devam etmiyor mu? Hakkı olanın değil, adamı olanın işi yapılmıyor mu? İşin niteliğine göre değil, kişilere göre atama ve görevlendirme yapılmıyor mu?

Adaletsizlik ve Çıkar İlişkileri

Sendika başkanıysan, nereyi istiyorsan emrine amade, seç şura diye, siyasilerde hemen yapsın öyle mi? Sendika, kurum müdürü, parti başkanı, milletvekili oturup çay kahve içerken; “şuraya ben geleyim, şuraya şu gelsin” diyerek kararlaştırın olsun bitsin öyle mi? Hak edenin kim olduğu, kimin/kimlerin haklarının yendiği, kul hakkıdır, adalettir zerre umurunuzda değil, değil mi?

Siyasetin Samimiyet Çıkmazı

Sonuçta her şey siyasete çıkıyor, yapan siyaset sonuçta. Sonrasında parti başkanı olarak, milletvekili olarak haktan ve adaletten bahsettiğinizde size kim inanır? Temel sorun, başta söylediğimiz gibi SAMİMİYETSİZLİK. İnsanlar samimi olmadıklarında, yüzleri kızarmadan adalet masalları anlatabiliyorlar. Bu kayırmacılık ve torpil faaliyetleri devam ederken, Karabük gerçekten büyüyor mu, gelişiyor mu peki? Vaat edilen projeler hayata mı geçiyor ?

Gerçekten Gelişen Karabük mü Var ?

Adamcılık da, kayırmacılık da ve hak yemekte başarılı olunsa da, Karabük’ün gelişimi ve projelerin hayata geçirilmesi konusunda işler pek de iç açıcı değil, değil mi? Karabük’ün tamamını ve Karabüklülerin ali menfaatlerini ilgilendiren temel konuların hak – adalet türküleri söyleyen kimileri için önemi yok değil mi? Var ise lafla değil icraatla YANLIŞLARI DÜZELTMELİLER, var ise hak edenlere hak ettiğini vermeliler, var ise kayırmacılığa son vermeliler, var ise gerçekten hak ve adalet temelli yönetim sergilemeliler…

Karabük Kimsenin Çiftliği Değil, Değil Mi ?

Karabük kimsenin hak etmeyeni hak etmediği makamlara getireceği, adalete- hakka aykırı atama ve görevlendirmelerin yapılacağı, açık açık hak edenlerin haklarının yenildiği, birilerinin çiftliği olan bir şehir değil ve olamaz. Olmamalı  değil mi ?

İlginizi çekebilecek bazı köşe yazıları aşağıdadır.

Karabük’te Fiyatlar Pahalı mı ?

CHP İl Yönetimi Kime Oy Verdi ?

Yakarsa Dünyayı Garipler Yakar !

 BU KENTİN GERÇEK BİR SAHİBİ VAR MI?

Karabük’ün Geleceğini Çalıyorlar

Kötülük Organize Olmuş Bu Şehir de

Karabük’ün Havası Kirli Mi Kokuşmuş Mu ?

SENET İLE SEÇİMİN VAKTİ ÇABUK GELİR

Yenice Belediyesi’nde İşçi Çıkartmalar Mı Başladı ?

O icraat olumlu Ses Getirdi

Başkan Salt’ı Değil Kendilerini Sorgulasınlar

Üçün Bir’i Özkan Çetinkaya

Özkan Çetinkaya, Devr-i Sabık Mı Yaratacak ?

Başarı Karabük’e Yansımalı

Hizmet Zamanı Mı, Ziyaret Zamanı Mı ?

Cumhurbaşkanımıza Karabük’ün Hangi Sorunları Gidecek ?

Şimdi KARABÜK KAVGASI VERME ZAMANI, ama Karabük’te değil, Karabük’le değil

Aklın Yolu Bir

Vatandaşın Kazanıp Kazanmadığı 5 Yıl Da Ortaya Çıkar.

Özkan Çetinkaya Başta Figürandı Sonradan Başrol Oldu.

Okan Küçük’ün diğer köşe yazıları için burayı tıklayabilirsiniz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP