Okan Küçük Yorumluyor. CHP -Oy.

Okan Küçük Yorumluyor. CHP -Oy.

ABONE OL
4 Haziran 2024 18:27
Okan Küçük Yorumluyor. CHP -Oy.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İl Yönetimi Kime Oy Verdi ?

CHP’de her şey;  CHP’nin Karabük’teki son yerel seçimlerde yaşadığı büyük başarısızlık üzerine başladı. Parti içindeki huzursuzluğun kaynağı bu. Başarısızlık, parti üyeleri arasında suçlamalar ve tepkilerin artmasına neden oldu.

Bazı partililerin evlerine giden parti tebligatları, parti içindeki gerginliği doğal olarak arttırdı. Özellikle belirli kişilere yönelik suçlamalar ve savunmalarını isteme talepleri, parti içinde güvensizlik duygusunu artırdı.

Özellikle kadın kollarından gelen istifalar, aslında geniş kapsamlı bir memnuniyetsizliğin göstergesinin işareti gibi.

Gelinen süreçte  bazı CHP’lilerin il yönetiminin değişmesi isteğiyle mevcut yönetimi ve başkanı suçlamasıyla birlikte, mevcut yönetimin ve başkanın ise  “ADAY BİZİM ADAYIMIZ DEĞİLDİ” gibi bir söyleme sarılması ve ‘suçu’ CHP Genel Merkezi ve Genel Başkanına atması sonrası bazı CHP’liler şu soruyu soruyorlar.

Madem aday sizin değildi, siz yerel seçimler de kime oy verdiniz ?

Aday sizin değilse; Genel Merkezin belirlediği aday sizi bağlamıyorsa, yerel seçimler de Ak Parti’nin mi, MHP’nin mi  vs. adayına oy verdiniz ?

Kendinizin olmayan adaya oy vermeyeceksinizdir, kime oy verdiniz ?

İşte şimdi bazı CHP’liler bu soruların cevabını arıyorlar…

Bulurlarsa bize de haber versinler biz de yorum haberlerimiz de yorumlayalım.

Akay ve Köse’nin Sürece Yaklaşımı Nedir ?

CHP’nin 2 aktif ismi var. Biri Milletvekili Cevdet Akay, diğeri Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse…

Bu iki önemli ismin sessiz kalması veya aktif bir şekilde sürece dahil olması, parti içindeki dinamikleri büyük ölçüde etkileyebilir. Bu isimlerin, sürecin neresinde oldukları ve ne tür bir tutum sergiledikleri, parti üyeleri tarafından merakla izleniyor aslında.

Bazı CHP’liler Akay ve Köse gibi önemli figürlerin, parti sadakati ve sorumlulukları gözeterek bu süreçte  tavır almalarını bekliyor. Nasıl bir tavır sergileyeceklerini  merak ediyor.

Bazı CHP’liler de 2 ismi izliyor ve kendilerince not alıyorlar yani. Bakalım süreçle ilgili bir gelişme olacak mı ?

Tahminim, her iki isminde kamuoyu önünde müdahil olmayacakları… Perde gerisinde bir şey yaparlar mı, o kısmı da belirsiz…

Okan Küçük’ün tüm yorum haberleri için burayı tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP