Okan Küçük Yorumluyor…13 Haziran 2024

Okan Küçük Yorumluyor…13 Haziran 2024

ABONE OL
13 Haziran 2024 14:07
Okan Küçük Yorumluyor…13 Haziran 2024
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabüklüler sağolsunlar, yorum programlarımıza ilgi gösterip birçok sorunlarından bahsediyorlar. Bazı sorunlar şahsi, bazı sorunları genel… Geçen bir hemşehrimiz “Dertleri içine sığmayan onlar, Hayatta umudu kalmayan onlar, Sürüne sürüne yaşayan onlar, Yakarsa dünyayı garipler yakar.

Rahmetli Müslüm Baba’nın bu unutulmaz şarkı sözleri, Karabük’ün ve halkının içinde bulunduğu durumu anlatmıyor mu? Arkasında güçlü bir dayanağı, müdürü vb. , sendikası, ya da siyasete yakın ilişkileri olmayan insanların durumunu gözler önüne sermiyor mu?, dedi.

Farklı farklı kişiler eleştiriler dile getirdiler.

Karşımızda, neresinden tutarsak tutalım bir yönüyle hep elimizde kalan bir Karabük var. Vaat edilen projelerle dolup taşan, fakat bunların hayata geçirilemediği, ekonomik gelişimini tamamlayamayan, çocukları başka yerlere göç eden bir şehir. İnsanlar karnını doyurmakta zorlanıyor, her geçen gün daha da derinleşen bir yoksulluk içinde yaşıyorlar, göç ediyorlar.

Erdemir’e işçi ve mühendis gönderen, madenlere işçi gönderen, Çerkeş’e işçi ve mühendis gönderen bir Karabük var. Karabük’ün öz evlatlarına sahip çıkılmayan, öz evlatları harcanırken gıkını bile çıkarmayan bir Karabük. Daha yeni bir tane daha oldu, kimsenin umurunda oldu mu ? diyen var.

Zaten yıllardır beklenen 150 yataklı hastane ek binası hâlâ bir sorun. Ne olacak , ne zaman olacak 10 yıldır ve hala bekleniyor. Karabük Devlet Hastanesi yapılacak mı, diyen var. ( Yapılan Bakan ziyaretleri ve en son yapılan Sağlık Bakanı ziyareti ayrıca tartışılıyor o konu da ayrıca bir yorum yapacağım.)

2017’de açıldıktan bir yıl sonra kayma nedeniyle boşaltılan Eskipazar Devlet Hastanesi ne olacak, 2017’de başlamış olan Tapu Kadastro binası inşaatı, 2018’den beri bekleyen Yenice’nin tamamına doğalgaz getirilmesi, Yenice Ağaç ve Ağaç Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması ve Eflani Hayvancılık ve Besicilik OSB projeleri hâlâ tamamlanmış değil, hatta bazıları başlanmış bile değil, diyorlar.

Şehri ikiye bölen, 2017’de imzalanan protokol ile Devlet Demir Yolları alanının şimdi GARPARK Projesi’ne dönüşmesi bekleniyordu, ama bu proje de başlamıyor. KARDEMİR Kavşağı’nın düzeltilmesi, Atatürk Mahallesi’ndeki ÇELŞANTAŞ’tan başlayıp İstasyon Meydanı’na kadar uzanan kentsel dönüşüm projesi de çözüm bekleyen konular arasında, diyen de var. Ayrıca, yıllardır gündemden düşmüş, hatta vaat bile edilmeyen Karabük Orman Bölge Müdürlüğü meselesi de çözüm bekliyor, diyen de…

Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın Karabük ziyaretinde verdiği Yenice’ye Raylı Sistemler Yüksekokulu ile Bilişim Yüksekokulu kurma ve Karabük’e HAVAALANI yapma sözlerine ne oldu , diye soranlar da var.

Torpil, atama, adamcılık sorunları… Ya, Karabüklüleri saf mı sanıyorlar ? Karabük’te temel sorun, KALİTELİ SİYASETİN DEĞİL, MASAL SİYASETİNİN YAPILMASI. Siyasiler, başkanlar artık Karabüklülere masal anlatmayı bıraksınlar. Adamcılığa, kayırmacılığa son versinler. Az laf, çok iş yapsınlar.

Çünkü Karabüklülerin beklediği şey  temiz , adil, hakkı – hukuku önceleyen yönetim ve sonuç itibarıyla söz, laf değil,  İCRAAT… diyorlar.

 BU KENTİN GERÇEK BİR SAHİBİ VAR MI?

Karabük’ün Geleceğini Çalıyorlar

Kötülük Organize Olmuş Bu Şehir de

Karabük’ün Havası Kirli Mi Kokuşmuş Mu ?

Okan Küçük’ün diğer köşe yazıları için burayı tıklayabilirsiniz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP