Okan Küçük Yorumluyor.11 Haziran 2024

Okan Küçük Yorumluyor.11 Haziran 2024

ABONE OL
11 Haziran 2024 13:01
Okan Küçük Yorumluyor.11 Haziran 2024
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük, uzun zamandır değişim istiyordu. Yenilenme istiyordu, bunu da yaptı aslında. Tabi adamcılık ve kayırmacılığın sona ermesini, hak yemenin bitmesini de bekliyordu. Ancak ne yazık ki, Karabük’te bu konuda sorunlar devam ediyor.

Öyle ki, birkaç kişi bir araya gelip, bir mevkiye hak etmediği halde birini nasıl yerleştiririz diye KİRLİ İTTİFAKLAR kuruyor. Hak ve adalet maskesi altında hareket eden bu kişiler, aslında tam anlamıyla hak yiyorlar. Onların davası, HAKKI OLMAYAN ADAMLARINI, HAK ETMEDİKLERİ MEVKİLERE YERLEŞTİRMEKTEN ibaret.

Eğer mevkiinin gerektirdiği şartlara göre değil, adamlarınıza göre mevki arıyorsanız; açıkça adamcılık yapıyor, hak ve hukuk tanımıyorsanız, bari utanmayın ve ‘Özel Şartlar’ ekleyin. Adamlarınızın boyundan kilosuna kadar yazın. Hatta bu özel şartları ‘Özel Adam’ olarak değiştirin, olsun bitsin.

Aslında  başkalarını değil , başta KENDİLERİNİ ZORA SOKTUKLARINI anlamıyorlar.

Karabük’ün havasının kirli olup olmadığı sıkça tartışılır. Ancak, aslında KARABÜK’ÜN HAVASI KOKUŞMUŞ VAZİYETTE demek daha mı doğru olur ?  Bu kokuşmuşluk sadece fiziksel bir kirlenmeden ibaret değil. Şehrin havası, adaletsizlikten, kayırmacılıktan, yalanlardan ve çıkarcılıktan dolayı kokuşmuş durumda mı ?

Öyle ise; Karabük’ün temiz bir nefes alabilmesi için, öncelikle bu kokuşmuş zihniyetin değişmesi gerekir. Hak ve adaletin gerçekten hüküm sürdüğü, liyakatin esas alındığı, adam kayırmacılığın sona erdiği bir Karabük için herkesin el ele vermesi gerekir. Şehrin havasının temizlenmesi, ancak bu şekilde mümkün olabilir.

Karabük’te hak ve adaletin yeniden tesisi, dürüstlüğün ve çalışkanlığın değer bulması için gerçek bir değişim şart. Bu değişim, sadece yönetim kademelerinde değil, önce her bireyin zihninde ve kalbinde başlamalı. Ancak bu şekilde, Karabük’ün havası temizlenebilir ve hak ettiği aydınlık günlere kavuşabilir.

Tabi bu mümkün mü ? Rahmetli Ecevit’e atfedilen bir olay vardır. Bir miting de Ecevit, “Düzen değişecek.” demiş de, vatandaşın biri çıkıp çok afedersiniz “Peki düzülen ne zaman değişecek.” demiş ya. Onun gibi biraz…

Onun olması için iyilerin/dürüstlerin birbirine sahip çıkması, itibar suikastine uğrayanlara herkesin destek vermesi, zalimin şerrinden korkmayıp herkesin gerçeği/ hakkı konuşması gereken bir şehir olmak lazım.

Karabük’ün Geleceğini Çalıyorlar

Kötülük Organize Olmuş Bu Şehir de

Okan Küçük’ün diğer köşe yazıları için burayı tıklayabilirsiniz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP