Okan Küçük Yorumluyor…25 Haziran 2024

Okan Küçük Yorumluyor…25 Haziran 2024

ABONE OL
25 Haziran 2024 16:55
Okan Küçük Yorumluyor…25 Haziran 2024
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramı Programına Katılanlar…

Kurban Bayramı Resmi Bayramlaşma Töreni, Bayramın ikinci günü Valimiz Mustafa Yavuz’un Ev Sahipliğinde Valilikte Düzenlendi.

 Toplumun farklı kesimlerini Bayram vesilesi  ile de  bir araya getiren Vali Yavuz, birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmeye, gönüllerde sevgi köprüleri kurmaya devam ediyor.

 Bayramlaşma programı coşku içinde geçti. Ama bir katılanlar bir de katılmayanlar vardı. Örneğin; yöremizin siyaset büyüğü, ağabeyi, önceki TBMM Başkanlarımızdan halihazırda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin bayramlaşmaya katıldı.

Sayın başkanımızı sağlık ve afiyette görmek bizleri sevindirdi onu hemen belirteyim.

Yine yöremizin abilerinden  2 dönem milletvekilliği, bakan yardımcılıkları, Ak Parti Genel Merkez Dışişleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundan halihazır da  Kardemir Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Ceylan katıldı.
Önceki dönem Karabük Milletvekillerimizden Cumhur Ünal , KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, mevcut Ak Parti Milletvekilleri Cem Şahin – Ali Keskinkılıç, Ak Parti Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, Ak Parti İl Başkanı Ferhat Salt, CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, MHP İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, İyi Parti İl Başkanı Recep Yılmaz,CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz, İyi Parti önceki dönem ikinci sıra milletvekili adayı ve İyi Parti Genel Merkez Yöneticisi Karabük’ün gülen yüzü Ozan Canyurt, katıldı.
(Görmediğim atladığım parti başkanı ve siyasiler varsa lütfen bana iletsinler, yanlışlık olmasın)
Tabi kurum müdürler bazı STK başkanları, ve bazı vatandaşlar da katıldı. Yine söylüyorum katılanlar açısından coşku dolu bir bayramlaşma yapıldı.

Kurban Bayramı Programına

Katılmayanlar…

Milletvekili seçimlerinin üzerinden bir yıl geçti ,  KARABÜK SEVDASIYLA YANDIKLARINI iddia eden bazı siyasetçiler, Resmi bayramlaşma programına katılmadılar. Bu tutum, siyasetçilerin kişisel geleceklerini öncelediği ve Karabük sevgisinin samimiyetini sorgulatıyor.

Sorgulayanlar da şu  aşağıdaki eleştirileri  dile getiriyor

Milletvekili seçimlerinden 1 yıl geçti hadi, peki Belediye seçimleri yeni yapıldı, ancak üç ay geçmesine rağmen, Karabük için iddialı olduklarını söyleyen birçok Başkan aday adayları ve adaylar, Bayramlaşma programında neden yer almadı? SEÇİM OLMADIĞINDA KARABÜK SEVGİSİ UNUTULUYOR MU?

Memlekette normal şartlarda 4-5 yıl seçim olmayacağı göz önünde bulundurulduğunda, seçim olmadığı zaman Karabük sevdasına gerek mi kalmıyor? Karabük’ün bayramlaşmasına katılmak önemini yitiriyor mu?

Siyaset döngüsü uzun, 4-5 yılda bir geliyor,  ancak seçim olmasa bile, Karabük’ün bayramlaşmasına katılmak, samimiyet ve bağlılık göstergesi olmalı. Aday adayı veya aday olmasalar da, bu sorumluluğu yerine getirmek gerekmez mi?

Karabük’te samimiyet eksikliği açıkça görülüyor, BAZI SİYASETÇİLER KENDİ ÇIKARLARINI DÜŞÜNÜRKEN, KARABÜK SEVGİSİNİN GERÇEKLİĞİ Sorgulanıyor. Bu tutum, halk arasında eleştiri topluyor.

Özetle bazı vatandaşlar, siyaset sahnesinde yer alan herkes, Karabük için iddialıysa ve gerçekten samimi ise, Bayramlaşma programına katılmalıdır. Karabük sevgisini göstermek için göstermelik olmamalı, Samimiyet her zaman öncelikli olmalıdır, diyor.

Sonuç olarak, Karabük’te siyasete atılanlar, milletvekilliği veya belediye başkanlığına soyunanlar, aday adaylığı veya adaylık yapanlar, resmi bayramlaşma programına katılmalıdır. “Her şey Karabük için” ve “aşkımız Karabük” türküleri söyleyenler, bayramlaşma programına katılmadıklarında, yarın tekrar siyaset sahnesine çıktıklarında bu konuların önlerine geleceğini unutmamalıdır.

Not: İlçe belediye başkanlarının da resmi bayramlaşma programında bulunmaması eleştiri aldı. Onu da sonraki yorum haber de değerlendireceğim.

İlginizi çekebilecek bazı köşe yazıları aşağıdadır.

CHP İl Yönetimi Kime Oy Verdi ?

Yakarsa Dünyayı Garipler Yakar !

 BU KENTİN GERÇEK BİR SAHİBİ VAR MI?

Karabük’ün Geleceğini Çalıyorlar

Kötülük Organize Olmuş Bu Şehir de

Karabük’ün Havası Kirli Mi Kokuşmuş Mu ?

Okan Küçük’ün diğer köşe yazıları için burayı tıklayabilirsiniz

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP