Karabük’te TYP Başvuruları İptal Edildi.

ABONE OL
14 Ağustos 2020 15:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği gibi İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında 425 Temizlik Görevlisi ve 99 Güvenlikçi olmak üzere toplamda 524 geçici personel alınacaktı.

Yapılacak alım hakkında açıklamada bulunan Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa ÇALIŞ : ‘‘İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kanaatleri ve okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda Karabük adına açılan 524 kişilik TYP başvuruları 11 – 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında, İŞKUR E-Şube üzerinden ve Alo 170 üzerinden alınacaktır.” demişti. O haberimiz için BURAYI tıklayınız

Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan yeni açıklamaya göre ülke genelinde ve ilimizde TYP başvuruları iptal edildi.

İşkur İl Müdürlüğünün konuyla ilgili yapılan açıklama da ; “Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığının 12 Ağustos tarihinde aldığı karar üzerine MEB’e bağlı okulların açılışı 21 Eylül 2020 tarihine ertelendiğinden, bu karara bağlı olarak TYP başvuruları dün, geçici süre ile durdurulmuştu.
Toplum Yararına Program işlemlerinin, MEB ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve ilgili birimlerce ilerleyen günlerde alınacak karar doğrultusunda yeniden değerlendirilmek üzere yüklenici Kurumla karşılıklı olarak feshi ile, İkinci bir talimata ve tarihe kadar; Ülke Genelinde ve İlimizde TYP başvuruları İPTAL EDİLMİŞTİR.
Alım Olduğunda ayrıca duyurulacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.
İlgililere Saygıyla Duyurulur.” denildi.

Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü’nden yapılan yeni açıklamaya göre ülke genelinde ve ilimizde TYP başvuruları iptal edildi.


En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.