Karabük’te 524 geçici personel alımı yarın başlayacak

ABONE OL
10 Ağustos 2020 17:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında 425 Temizlik Görevlisi ve 99 Güvenlikçi olmak üzere toplamda 524 geçici personel alınacak.

Yapılacak alım hakkında açıklamada bulunan Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa ÇALIŞ : ‘‘İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kanaatleri ve okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda Karabük adına açılan 524 kişilik TYP başvuruları 11 – 15 Ağustos 2020 tarihleri arasında, İŞKUR E-Şube üzerinden ve Alo 170 üzerinden alınacaktır.

Başvuru yapacak vatandaşlarımızın belirtilen şartları detaylıca incelemesi gerekmekte olup, Covid19 tedbirleri kapsamında, halk sağlığını da dikkate alarak; başvurular sadece İŞKUR E-Şube ve Alo 170 üzerinden yapılabilecek olup, Kurum dan ayrıca başvuru alınmayacaktır.

Programa başvuru yapacak adaylarda; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, başvuru tarihinde sigortalı çalışan ve vergi mükellefi olmamak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, Karabük il genelinde ikamet ediyor olmak, Öğrenci olmamak (Açık Öğretim Üniversitesi ve Açık Lise öğrencileri hariç) şartları aranacak.

Ayrıca 2019 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ‘‘TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği’’ ve ‘’ADNKS’ye göre aynı adreste oturanların, gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin bir buçuk katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP’ye katılamayacağı’’ düzenlenmiştir.

İl Müüdürü ÇALIŞ : Başvuranların Noter kurası 19.08.2020 tarihinde çekilecek olup, asil seçilen kişiler 25.08.2020 tarihinde belirtilen okullarda Toplum Yararı Program kapsamında çalışmaya başlayacağını belirterek, sözlerini tamamladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Program kapsamında 425 Temizlik Görevlisi ve 99 Güvenlikçi olmak üzere toplamda 524 geçici personel alınacak

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.