Güleç Ailesi’nden Sert Açıklamalar

Güleç Ailesi’nden Sert Açıklamalar

ABONE OL
14 Mayıs 2020 21:22
Güleç Ailesi’nden Sert Açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güleç Ailesi, son dönemde haklarında çıkan haberlere yönelik basın açıklaması yaparak; kimlik ve itibarımıza saldırı yapılmaktadır, dedi. Asparagas manşetlerin arkasındaki odakları ve emellerinin bilindiğini ifade eden basın açıklamasında iş akdi feshedilen bir Karabüklü için, gösterdiğimiz ahde vefaya kulp takılacağına, Kardemir AŞ.’de yetişmiş işgücü olan kıymetli evlatlarımızın kapı önüne konulması ve yerlerine ikame edilen ithal kadroların liyakatsizliklerinin yol açtığı şirket zararları sorgulanmalıdır, ifadelerine yer verildi. H. Çağrı Güleç – Kamil Güleç , İmzalı basın açıklamasının tamamı aşağıdadır

Basın Açıklaması 14.05.2020

Yine bilinen internet sitesinde, ”Kardemir şirketini milyonlarca dolar zarara uğrattı” başlık ve içeriğiyle yayınlanan kötü niyetli haber, yanlış, yanıltıcı yorumlarla şahıslarımız kötülenip kimlik ve itibarımıza saldırı da bulunulmuştur. Şahsımızı hedef alan pehlivan tefrikasına dönmüş bu suni, asparagas manşet ve içeriklerin arkasındaki odakları, emellerini çok iyi bildiğimizin Karabük kamuoyu tarafından da bilinmesini isteriz. Yine, sıklıkla Kardemir AŞ.’nin ticari sırrı niteliğindeki bilgi ve belgelerin çarpıtılarak anonim şirketlerin temel yapısına ve hukuk düzenine aykırı olarak alakasız kişilere servis edilmesindeki kasıt ve ihmali bulunanları kınıyoruz.

Ülkemizin ve Karabüklülerin emeği, milli sanayi kuruluşumuz olan Kardemir AŞ.’yi korumak ve güçlendirmek, bekasını temin etmek için bugüne kadar yürüttüğümüz mücadeleden ödün vermeyeceğimizin bilinmesini, sırf bu yüzden maruz kaldığımız iftira kumpanyalarından, organize işlerden medet umanların heveslerine ulaşamayacağını bilmelerini izan ve akıllarına bir kez daha havale ederiz. Güleç ailesi ve şirketler topluluğu, Karabükte kazandığı her kuruşu Karabük’e harcamış, varlık sahibi olmanın bir nimet olduğu kadar bir sosyal mükellefiyet konusu olduğunun bilincinde olarak ilimize eserler kazandırmıştır. Var olduğumuz müdetçe de insanımızı iş ve refah sahibi yapma, sanayimizi geliştirip kalkındırma mücadelemiz istikrarlı olarak devam edecektir.

Kamil Güleç ve Çağrı Güleç, Neyma Madencilik unvanlı şirketin ortağı yada yöneticisi, ilişkili tarafı değildir. Kardemir AŞ.’nin, yüklenicisi Neyma ticari ünvanlı şirket ile arasındaki bir mal ve hizmet alımına ilişkin yürütülen işlerde, doğmuş yada doğabilecek her hangi bir uyuşmazlıkta şahıslarımızın, fail gibi sunulup mesnetsizce çirkin iddialarla haber öznesi yapılmamız hukuka ve ahlaka aykırıdır. Şirket genel kurullarında tüm yönetim kurulu üyelerine şirketle ticaret izni verilmiş olup, rekabet ortamına ve emsallerine, şirketin satınalma ilkelerine uygun surette diğer yönetim kurulu üyelerinin yaptığı gibi doğrudan Kardemir AŞ.’ye cevher gibi mal ve hizmet satışı yapabiliriz.

Güleç ailesi, her zaman meşruiyet ve hukuk dairesinde hareket etmiştir.

Biz Kardemir AŞ. ile bir alım-satım yapacak isek bugüne kadar olduğu gibi bu doğrudan doğruya ve aleni olur. Kardemir A.Ş. halka açık bir anonim şirket olarak tüm işlemleri Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenmektedir. Kardemir A.Ş.’nin mal ve hizmet alımları objektif kriterlere tabi olup, ihale mevzuatımızın telifiyle yapılmaktadır. Gündeme getirilen cevher satınalma kararı Kardemir AŞ. yönetim kurulunda oybirliği ile alınmıştır. Tarafların edimlerinin fenne ve tekniğe, sözleşmeye uygun olarak ifasını sağlamak şirket yönetiminde görev alan kişilerin işidir. Sözleşmenin tarafları arasında çıkacak uyuşmazlıklarda, ihlal ve aykırılıklarda herkes genel hükümlere, sözleşme ve eklerine istinat ederek serbestçe hakkını arayabilir.

Yine bir başkaca husus olarak; Kardemir AŞ.’de iş akdi feshedilen vasıflı personelimize gösterdiğimiz ahde vefaya kulp takılacağına, Kardemir AŞ.’de yetişmiş işgücü olan kıymetli evlatlarımızın kapı önüne konulması ve yerlerine ikame edilen ithal kadroların liyakatsizliklerinin yol açtığı şirket zararları sorgulanmalıdır. Açıkladığımız konular hakkında Karabük Kamuoyunun tarafımıza gösterdiği nezaket ve destek için teşekkür eder, hiç kimsenin işlediği suçun yanına kar kalmayacağını, kendileri hakkında icap eden hukuki yollara başvuracağımızı saygı ile duyururuz. H.Çağrı Güleç – Kamil Güleç

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Es derelim

    RABBBİM SİZİN GİBİ BÜYÜKLERİMİZİ ÜLKEMİZİN VE KARABÜKÜMÜZÜN BAŞINDAN EKSİK ETMESİN GÜCÜNÜZE GÜÇ KATSIN İNŞALLAH BİR KARABÜKLÜ OLARAK SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

    Yanıtla
    +0
    -0


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.