CHP’de Toplumcu Muhalefet Etki Yaratıyor

CHP’de Toplumcu Muhalefet Etki Yaratıyor

ABONE OL
4 Temmuz 2024 14:30
CHP’de Toplumcu Muhalefet Etki Yaratıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Karabük İl Başkanlığı Atak Yapıyor.

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar; parti binasında yaptığı basın açıklamasında  çeşitli konulara dikkat çekerek eleştiriler dile getirdi.

Ülkenin içinde bulunduğu zorlukların,  ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda, sanayide, dış ticarette ve dış işlerinde olduğunu ve bu zorlukların bedelini her zaman olduğu gibi dürüst vatandaşların ödediğini ifade etti.

Ülke nüfusunun %20’si, gelirlerin %80’ini tüketmektedir. Geriye kalan %80’lik dilim ise %20’yi paylaşmak zorunda bırakılmaktadır, diyerek gelir dağılımındaki adaletsizliğe dikkat çekti.

Suriyeli ve diğer sığınmacılarla ilgili sorunların gözardı edildiğini İktidara geldiklerinde, sığınmacıların yasal ve uluslararası hukuk çerçevesinde ülkelerine geri gönderileceğini söyledi.

Akaryakıt, gıda, kira, ulaşım, sağlık, eğitim gibi alanlarda sürekli zamlar yapıldığını, halkın  hayatının her geçen gün daha da zorlaştığını belirtti.

Son olarak elektrik zammı %38 oranında arttığını hatırlatarak basın toplantısında mum yaktı. Bu gidişle mumları sürekli kullanmak zorunda kalınacağını söyledi.

CHP İl Başkanı Vedat Yaşar; CHP’nin tepkisini dile getirdi, kendileri gibi düşünen vatandaşların tepkilerini dile getirdi. Ve çözüm önerisi olarak  CHP’yi işaret etti.

Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde iktidara gelip, halkımızı ve ülkemizi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla buluşturacağız. Ülkemizi her alanda olması gerektiği yerlere taşıyacağız.” Dedi.

CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz da Atak da…

CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz; saha da bir basın açıklaması yaparak Soğuksu Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm mağduriyetini dile getirdi.  Soğuksu Mahallesi’nde toplam 200 evin kentsel dönüşüm kapsamında ortalama 2 yıl önce yıkıldığını, bu durumdan yaklaşık 300 aile, en az 900 kişinin olumsuz etkilendiğini, yıllardır mağdur durumda kalanlara kira yardımı yapıladığını,  zaten yüksek enflasyon altında ezilen vatandaşların fahiş fiyatlı kira ödemeleri nedeniyle bir kere daha mağdur olduklarını ifade etti.

“866 Konutluk Soğuksu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, 22 Mayıs tarihinde açık ihale usulüyle yapılmış 26 Haziran tarihinde de iptal edildiğini belirterek, “İhalenin iptal edilmesiyle birlikte, yıllardır mağdur edilen Soğuksu sakinlerimizin mağduriyeti katmerleşmiştir. Bu meselenin sorumlusu ise bizzat iktidar partisi olan AK Parti’dir.” Dedi.

Ak Partili yetkililerin Soğuksu Mahallesini kaderine terk ettiğini, Ağustos ayında tekrar  ihalenin yapılacağını açıkladıklarını ama TOKİ’nin resmi internet sitesinde diğer projelerin tarihleri yer alırken Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ihale tarihi yer almadığını söyleyerek, bu konuda soru işaretlerini ortaya koydu.

İhalenin gerçek iptal sebebini ise “ AK Parti’nin açıkladığı gibi ‘mevzuattaki bazı değişiklikler’ değildir. İhalenin iptal nedeni bizzat AK Parti iktidarından kaynaklıdır. İktidarın uyguladığı yanlış politikalar neticesinde yaşanan ekonomik kriz, A’dan Z’ye tüm kesimleri ve tüm alanları etkilemiş durumdadır.” Diyerek açıkladı.

Vatandaşların beklentilerini CHP’nin takip edeceğini, ekonomik krizin faturasının vatandaşlara yüklenmesinin doğru olmadığını, konuyu CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay’ın TBMM’de gündeme getirmeye devam edeceğini söyleyerek destek ve dayanışma açıklaması yaptı.

Özetle; CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı toplumsal muhalefet görevini yerine getirmek adına basın açıklamalarıyla gündem de yer almaya başladı.

Bu açıklamalara iktidar kanadından bir cevap gelir mi, bilinmez ama halkçı, toplumcu muhalefet Karabük’te ses vermeye, etki yaratmaya başladı gibi değil mi ? Siz ne dersiniz ?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP