Çakır, Suni Gündem Oluşturuluyor

ABONE OL
19 Ağustos 2020 17:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır; “Suni gündem yaratılarak Karabük’ün sorunları unutturulamaz” dedi.

Çakır, KARDEMİR’e atanacak yönetim kurulu üyelikleri için siyasilerin isimlerinin gündeme getirilmesinin yanlış olduğunu belirti ve yaptığı yazılı açıklama ile şunları söyledi;

“Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temeli, 1937 de Başvekil İsmet İnönü tarafından, bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK‘ün talimatı ile atılmış, 83 yıldır da binlerce ailenin geçim kaynağı olmuş, milli eserlerden milli kaynaklar üreten tesis için ‘Ya kapatılacak, ya kapatılacak’ denmesine rağmen yine yöre halkının ve demokrat güçlerin mücadelesi ile bugüne kadar yaşatılmıştır.. Karabük DÇ Fabrikaları özelleştirilirken bile ülke genelinde bir örnek teşkil etmiş, yöre halkına verilmiş, Karabük için olmazsa olmaz olarak değerlendirilmektedir. İşte bu noktadan hareketle, KARDEMİR sanki bir resmi KİT kurumu hüviyetineymiş gibi son günlerde bazı siyasilerin isimleri de zikredilerek yönetim atamaları adına, suni bir gündem yaratılmış dır.

KARDEMİR, Borsa da milyonlarca insanımızın hissesi bulunduğu, SPK’ya bağlı bir kurumdur. Bu doğrultuda KARDEMİR Yönetiminin zamanı geldiğinde belirlediği 4 bağımsız üyenin atanması için SPK‘ya bildirimi gerçekleşir. Tüm bu süreçler bilinmekteyken, yaratılmak istenen suni gündem neden?

Bu ülkenin halen Covid-19 Pandemi süreci varken, insanlarımız bu süreçte sıkıntılar çekerken, İşsizlik tavan yapmış, dolara/Euro’ya bağlı ekonomik dar boğaz yaşanırken, KARDEMİR AŞ’nin siyasiler ve siyasetle anılması Vatandaşlarımızı son derece rahatsız etmiştir.

Bunu yapılan haberlerin, sosyal medyalarda paylaşımı ile gelen tepkilerden net görebilmekteyiz.

KARDEMİR AŞ’ne 4 Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi atanacaksa, Demir Çelik sektörünü bilen, profesyonel olarak sistemin içinde olan liyakat sahibi İnsanlarımızdan seçilerek atanması doğru olacaktır. Ülke ve Karabük gündeminin bu kadar hassas olduğu bu süreçte insanların isimlerinin de zikredilerek yıpratılması akıl ve mantık işi değildir. Bu anlayış KARDEMİRİMİZE DE zarar vermektedir.

Bu suni gündemi yaratanlar öncelikle, çevre yolunu, şehir içi trafik sorununu, Devlet Hastanesi sorununu, işsizlik sorununu ve Karabükspor sorununu bir araya gelip çözmeye çalışsın ve fikir üretsin isteriz.

Ayrıca; KARDEMİR’e yönetici atanacağı dönem neden hep siyasiler akla gelir? Bu işi yapacak liyakat sahibi İnsanlarımız yok mudur? Diye sorgularken, her zaman Demir Çelik fabrikalarımızın (KARDEMİRİMİZİN) yanında olduğumuzu ve kentimiz için önem arz ettiğinden bir kez daha bu tür suni gündemlerin bu kente bir yarar sağlamayacağını hatırlatır, saygılar sunarız.”

“SUNİ GÜNDEM YARATILARAK KARABÜK’ÜN SORUNLARI UNUTTURULAMAZ”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.