ALTINÖZ’DEN ‘MALAZGİRT ZAFERİ’ MESAJI

ABONE OL
25 Ağustos 2020 16:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Karabük İl Başkanı Altınöz, “26 Ağustos 1071’de yakılan ateş, 2071’e doğru güçlenerek kutlu davamızın yolunu aydınlatmaya devam edecektir.” dedi.
AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Altınöz, mesajında, “Malazgirt bir başlangıçtır; büyük Türkiye’nin ayak sesi, kutlu fethin habercisidir. 26 Ağustos 1071’de yakılan ateş, 2071’e doğru güçlenerek kutlu davamızın yolunu aydınlatmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.
Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümünü kutlayan Altınöz şunları kaydetti:
“Tarihi değiştiren bu büyük zaferin ardından Anadolu’nun Türkleşmesi, İslamlaşması ve yeniden imar edilmesiyle birlikte bu mübarek topraklar öz vatanımız haline gelmiştir. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’da yeni bir anlayış hâkim olmuş ve burada asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri atılmıştır.
Malazgirt’te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, asırlar boyunca her mücadelede olduğu gibi, İstiklal Savaşımızda da bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Şanlı mazimizden ilham alarak kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin, Malazgirt kahramanlarının sahip olduğu iyilik, dürüstlük, çalışkanlık, kardeşlik ve adalet duygularını her zaman yaşatacağına olan inancım tamdır.
Bu vesile ile Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümünü kutlarken, bu kutlu zafere önderlik eden büyük kumandan Sultan Alparslan’ı ve bu topraklar için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum

AK Parti Karabük İl Başkanı Altınöz, “26 Ağustos 1071’de yakılan ateş, 2071’e doğru güçlenerek kutlu davamızın yolunu aydınlatmaya devam edecektir.” dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.