Adalet Bakanı Karabük Valiliği’nde…

Adalet Bakanı Karabük Valiliği’nde…

ABONE OL
7 Temmuz 2024 18:35
Adalet Bakanı Karabük Valiliği’nde…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Valiliği’ni ziyaret etti. Ziyarette Karabük Valisi Mustafa Yavuz ve İl protokolü tarafından karşılandı.

Valilik ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç; “Emeğin Başkenti” Karabük’te bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Bakan Tunç, “Karabük, yıllarca ülkemize demir-çelik sektöründe hizmet veren önemli bir şehrimizdir. Aynı zamanda, Dünya Mirası Safranbolu’yu bünyesinde barındıran, Yenice, Eflani, Eskipazar ve Ovacık gibi birbirinden güzel ilçelere sahip olan Karabük, memleketimizdir. Bugün ilk olarak Valiliğimizi ziyaret ettik ve Bakanlığımızın Karabük’teki yatırımlarını değerlendirme fırsatı bulduk.

Adalet Bakanlığımıza bağlı olarak Karabük Adalet Sarayı önemli bir projedir. Mevcut Adalet Sarayımız Karabük için yetersiz ve eski bir bina olduğu için yeni bir binaya ihtiyacımız var. Bu nedenle çalışmalarımıza başladık. Şu anda arsa çalışmaları tamamlanmış durumda. Bu kapsamda proje çalışmalarına başladık. 13 Haziran 2024 tarihinde proje sözleşmesini imzaladık. Bu proje çalışmaları tamamlandıktan sonra, inşallah 2025 yılının inşaat yatırım programına alınması için takiplerimizi sürdüreceğiz. Yeni Adalet Sarayı, Hürriyet Mahallesi’nde inşa edilecek ve 27.567 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Safranbolu ilçemizde önceki yıllarda Adalet Binası yapım işini tamamlamıştık. Özellikle Eskipazar’da İçişleri Bakanlığımızla ortak bir proje var ve bu projeyle Adliyemize 1.000 metrekare yer tahsis edilecek. Bu projenin takiplerini İçişleri Bakanımızla birlikte gerçekleştiriyoruz.

Karabüklü vatandaşlarımızın yargı süreçlerinden daha hızlı yararlanmaları adına Karabük’te yeni mahkemeler kurduk. Bir Aile Mahkemesi, bir Sulh Ceza Mahkemesi, bir Ağır Ceza Mahkemesi ve Safranbolu’da bir Asliye Hukuk Mahkemesi kurarak yargının hızlanmasını ve davaların gecikmemesini sağladık. Ayrıca son dönemde personel atamalarıyla Karabük’te yargının personel ihtiyacını karşılayabilmek için gerekli çalışmaları gerçekleştirdik. Karabüklü hemşerilerimizi buradan en derin saygı ve muhabbetlerimizle selamlıyoruz. Sayın Valimize, çok değerli Milletvekillerimize ve Karabük ilimizin yöneticilerine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum ve gösterdikleri başarıdan dolayı sizlerin huzurunuzda kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP