Yenice’de Ak Parti- MHP El Ele…

ABONE OL
18 Aralık 2019 17:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yenice’de Cumhur İttifakı Üyeleri Ak Parti ve MHP İlçe Başkanları ve İl Genel Meclis Üyeleri, 34 Kooperatif Başkanlarıyla birlikte Zonguldak Orman Bölge Müdürünü ziyaret ederek, Yenice ormancılığının sorunları ve çözüm önerilerini sundular.

Kapsamlı ziyarette ayrıca orman emvali üretim seyri ve kalitesine yönelik üretim süreçleri, makineli çalışmanın geliştirilerek aktif olarak kullanılması, üretim işlerinde İşletme ile Kooperatiflerin işbirliği içerisinde iş gücünün verimli kullanılması konuları da konuşuldu. Mevcut sosyal ve yöresel idari yapı doğrultusunda olası sorunlar da istişare edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Kırık:

Ziyaret programına katılım sağlayan MHP ilçe Başkanı Sayın Ergün Karakırık ve Başkan Yardımcısı Eyüp Elieyioğlu MHP İl Genel Meclis Üyesi Murat Karagül ve MHP Belediye Meclis Üyesi Davut Yirmibeş ile Üst Birlik Başkan Yardımcısı Salim Beşevli ve 34 Kooperatif Başkanlarımızın katılımı vede AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Recep Tetik AK Parti İlçe Başkan Yardımcılarımız Aykut Hacıyirmibeşoğlu ve Recep Kaskatı ile birlikte toplam 42 kişilik bir grup halinde ziyaretimizi gerçekleştirdiklerini ifade ederek; ” Yaklaşık 1.5 aydır izinli olan Orman Bölge Müdürümüze geçmiş olsun dileklerimizin yanı sıra ilçemizin sorunlarını paylaşma ve iletme imkanı bulduk. Ziyaretlerimizde Orman Bölge Müdürümüzün göstermiş olduğu ilgi ve alakalardan vede ilçemizin sorunlarına karşı göstermiş olduğu iyi düşüncelerinden dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda da Vekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş ve ilçe teşkilatımızın katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz ziyarette Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey ile ilçemizin sorunlarını ve çözüm yollarını istişarelerde bulunmuştuk.
Öncelikli ilçemizin sorunlarını sıralar isek;

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78
  • İlçemiz Orman köylüsünün Dikili mevzusu.
  • Bölgemizde bulunan Orman Depolarının mevzusu.
  • %25 ve %10 hane tespit mevzusu.
  • 2020 yılından sonra 10 yıllık üretim ve analojman vede çalışma sahaları sınır mevzusu.
  • İşletmemizin personel eksikliği sorununun giderilmesi mevzusu.
  • Yapımı %90 tamamlalan Filyos liman projesi ile bütünlük arz eden ilçemiz için büyük projelerinden OSB çalışmalarının mevzularını değerlendirme imkanı bulduk.
    Çözüm olarak ise İlçemiz Orman köylüleri Dikili Satış istemedikçe Dikiliye geçiş olmayacaktır. Mevcut Depolarımızın konumları gerektiği sürece devam edecektir. %25 ve % 10 hane tespit çalışmaları 2020den itibaren komisyon çalışmalarının sonuçlarına göre değerlendirilecektir. Personel sıkıntısı ise 2020’nin başlarında çözüme kavuşacaktır. OSB ile ilgilide Orman Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğünü ilgilendiren alan ile ilgilide gerekli çalışmalar başlatılacaktır.
    Elbetteki sorunların çözüm noktasında AK Parti ilçe teşkilatı olarak ilçemiz için gereken bütün çalışmaları Vekillerimizin ve İl Başkanımızın destekleriyle gayretlerimizi veriyoruz. Yerel Seçimler sonrası MHP ilçe teşkilatı ile de bir araya gelerek ilçemiz için yapılması gerekenler ve atılması gereken adımları da atarak hizmet etmenin yollarını açmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde de bir araya gelerek değerlendirmelerimizi ve çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İlçemiz için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Önemli olan Yenicemize Memleketimize hizmet etmektir. Kavga ve Tartışma değil, Çözüm ve Barış vede Huzur ortamının sağlanmasının mücadelesini vereceğiz. Ayrıca MHP İlçe teşkilatının katkılarını unutmamak gerekir. Cumhur İttifakının bireyleri olarak ta ilçemiz için gerekli mücadelelerimizi AK Parti teşkilatı olsun MHP teşkilatı olsun bir araya gelinmesi gerektiğinde Öncelik Yenice ise Memleket ise bir araya gelmesini de biliyoruz vede bilmeliyiz. Her iki teşkilat olarak Cumhur İttifakının yapısına ve kurallarına uymasını bilen yapıda ve güçteyiz. İlçemizin sorunlarının çözüm yollarında elimizden gelen bütün mücadeleyi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. MHP ilçe Başkanı Sayın Ergün Karakırık ve teşkilatına göstermiş oldukları samimiyetten dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlçemize göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayıda Milletvekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş vede İl Başkanımız Sayın Av. İsmail Altınöz ile Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey ve Bölge Müdürümüz Sayın Zekeriya Beyazlı vede İşletme Müdürümüz Sayın İlhan Albus beye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şartlar ne olursa olsun ilçemizin sorunlarını çözmeye ve hizmet etmeye devam diyerek bütün hemşerilerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz.” ifadelerinde bulundu.
Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.