Vergili, Korona Virüs Vakalarını Açıkladı

ABONE OL
4 Nisan 2020 16:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Korona Virüs vakaları ile ilgili açıklama yaptı

Belediye Başkanı Vergili Karabük’ün durumunu açıkladı. Başkan vergili yaptığı açıklamada;

“Değerli Dostlarım

Ne yazık ki şuanda Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Covid-19 testleri pozitif çıkan 30’a yakın vaka mevcut. Ayrıca 100’e yakın insanımızda gözlem altında tutulmakta ve test sonuçlarını beklemekte. Pozitif vakaların yarıya yakını ise Cezayir vatandaşı.

Şimdi buradan şunu soruyorum; bir akşamda 1700 Cezayir vatandaşının şehirde konaklamasının altyapısını hazırlayanlar, yarın vicdani olarak bu durumdan rahatsız olmayacak mı? Çünkü biz biliyoruz ki, Cezayir vatandaşları içerisinde testleri pozitif olanlar bir hayli fazla ve bu insanların virüsü bulaştırdığı Karabük vatandaşları da mevcut.
Peki, hiçbir şehir dinamiğini ortaya koymadan bu insanların gelişlerine seyirci kalan milletvekilleri, şehrin idari makamları ve bu şehrin dinamikleri ileride bundan hiç rahatsız olmayacak mı? Hiçbir vicdan azabı çekmeyecek mi?

Bunları sizlerin takdirine bırakıyor, ileride doğabilecek vahim olaylardan kendilerinin mesul olduğunu, hiçbir tedbir alınmadan Cezayir vatandaşlarına hizmet edildiğini sizlere açıklamayı bir borç biliyorum.

Değerli Dostlarım
Vakit geçmiş sayılmaz. Şehrimiz bu beladan en az hasar alarak çıkabilir. Ancak şehri yöneten makamların bu konuda çok hızlı tedbirler alması gerekiyor. Fedakârca Cezayirlilere hizmet eden personel varsa, aileleriyle birlikte hızlı bir şekilde gözlem altına alınması, bu virüsün Karabük’e daha fazla yayılmasının engellenmesi gerekiyor.
Çok dikkatli olmalıyız! Biz bu servislerde çalışan arkadaşlarımızın kimler olduğunu bilmiyoruz. Bu arkadaşlarımızın bile bile tehlike altına atılmıştır. Tahmin ediyorum ki; ileride çıkabilecek tüm olumsuz sonuçların sorumluluğunu bu kararları alan makamlar karşılayacaktır.

Son durumu kısaca bilgilerinize sunmak istedim. Yarın akşam sizleri daha detaylı bir şekilde bilgilendireceğim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.