Vergili: Karabük Halkı Salak Falan Değil

Vergili: Karabük Halkı Salak Falan Değil

ABONE OL
9 Şubat 2024 11:36
Vergili: Karabük Halkı Salak Falan Değil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili,  Karabük Ajans 78 imtiyaz sahibi Okan Küçük ile yaptığı canlı yaptı.

Başkan Vergili canlı yayında Karabük’te oldukça ses getiren ve emeklileri memnun eden  EMEKLİYE ÜCRETSİZ SU konusunu değerlendirirken

“Siyasilere göre seçim döneminde emeklilere suyu bedava yaptı, otobüsleri bedava yaptı. Tamam doğru söylüyorlar.  NE ZAMAN YAPACAKTIK BUNU, VATANDAŞIN ÖLMESİNİ Mİ BEKLEYECEKTİK ?  Sürekli olarak emekliye zam yapıyorlar niye yapıyorlar, hiç yapmasınlar o zaman ?

Bizim emekliye su bedava, 65 yaş üstüne otobüs bedava , halk ekmeğe 3 lira 75 kuruş dememizden sonra Ankara pozisyon aldı 2 kere zam yaptı.

Biz diyoruz ki bu yeterli değildir, EMEKLİ ÜCRETİ ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇIKANA KADAR BİZ BU UYGULAMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ. Bu kötü bir şey mi ?

Bunu siyasiler neden eleştiriyor ? Çünkü Ak Parti’nin işine gelmez bu. Ak Parti iktidarı temsil ettiği için iktidarın yaptığı onlar için yeterlidir. ZATEN ONLARIN MANTIĞINDA HER ŞEYİ İKTİDAR YAPMALI, BELEDİYE HİÇBİR ŞEY YAPMAMALI şeklinde.

2004- 2009 döneminde Ak Parti Belediyesi de Karabük’te hiçbir şey yapmamıştır. Onların tek beklentileri merkezi hükümetten destekler , yardımlar. Bunların tek düşüncesi budur.

Tabi bunları emeklilere yapacağız.” Dedi.

Vergili: Kendileri De Bugüne Kadar Bir Tane İş Yapamadılar.  Ve Yapamayarak Da Milletvekillikleri Bitecek.”

Şimdi Milletvekilleri kalkmış adayla birlikte propaganda yapıyorlar, diyen Başkan Vergili;

  Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç’ın  Ak Parti adayıyla birlikte katıldığı bir  işyeri ziyaretinde “Özkan Başkan emredecek, Ali Abisi yapacak. Ankara’nın gücü Karabük’e gelecek.” Şeklindeki sözlerini hatırlatarak,

“ MADEM ANKARA’NIN GÜCÜ KARABÜK’E GELECEK NEDEN BİZİM HASTANE DE PROBLEMLERİMİZ VAR, TEMEL SAĞLIK PROBLEMİNİ BİLE ÇÖZEMİYORSUNUZ SİZ. ALİ ABİ ANCA KENDİLERİNE GÖRE HEMŞİRE TAYİN EDER, BİRİLERİNİ TAYİN EDER ANCAK BUNLARI YAPAR.

Biz 15 senden beri  onu hükümet çözsün – bunu hükümet çözsün diye beklemedik. Karabük’ün problemlerini çözdük. Örneğin yağmur suyu drenaj problemini çözdük. Alt geçitleri çözdük, köprüler yaptık. ONLARA DA DOĞRU TAVSİYELERDE BULUNDUĞUMUZ HALDE KAPRİSLER YAPTILAR HİÇBİR ŞEYİ ÇÖZEMEDİLER.

Ak Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç’ı eleştirmeye devam eden Başkan Vergili “ Sen Eskipazar’ın Çocuğusun, Eskipazar’ın bir tane problemini çözmüş değilsin ki. Sen nasıl sokakta geziyorsun ben bunu anlamıyorum. “

Arkadaşların yaptığı iş demagojiden başka bir şey değil. Ali Abi şimdi sen mi belediye başkan adayısın, arkadaş mı başkan adayı ? Kendi üstüne düşen görevleri yapmamış Milletvekilleri emeklilere ücretsiz suyla ilgili eleştiriler de bulunuyor, Karabük’le ilgili eleştiride bulunuyor, Belediye ile ilgili eleştiriler de bulunuyor.

 Kendileri de bugüne kadar bir tane iş yapamadılar.  Ve yapamayarak da Milletvekillikleri bitecek . 15 yıldan bu tarafa hükümet desteği geliyor diyorlar. 22 yıldır bu tarafa zaten onlar idare ediyor Karabük’ü. Bütün Milletvekilleri Ak Parti’den çıktı 22 yıldır.

 Yani bırakın sağa sola rant kapıları sağlamayı. Önce eski Devlet Hastanesinin etrafındaki yerleri kamulaştırıyorsunuz, sonradan da yıkıyorsunuz. Madem hiçbir şey yapmasaydınız yeni hastane yeri bulsaydınız ? Önce birilerine para kazandırıyorsunuz sonra geri çekiliyorsunuz.

Siz anca Karabük’te kamu kurumlarıyla ilgili, hastaneyle ilgili kantinleriyle uğraşırsınız  Ali Abi.  Onların ihaleleriyle uğraşırsınız. Fazla büyük işlere karışmayın, fazla büyük işler Karabük’te sizi boğar. Karabük halkı da aklıyla oynacağınız salak falan  değil.

Kefil oluyorsunuz neyin kefili oluyorsunuz ? Şıracı bozacının kefili oluyor…” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.