TÜRKÖZ’ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ABONE OL
30 Ağustos 2020 13:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Türk Ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıl dönümünü milletçe kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.Ağustos ayı Türk tarihi açısından pek çok zafere şahitlik etmiştir. Malazgirt, Otlukbeli, Çaldıran, Mohaç gibi nice zaferler; takvimler Ağustos ayını gösterirken kazanılıştır. Bunların sonuncusu ve en anlamlılarından birisi de hiç şüphesiz Büyük Taarruz ’dur. Büyük Taarruz esir düşmeyi sözlüğünde barındırmayan bir milletin düşmana attığı en büyük tokattır.30 Ağustos Zaferini büyük yapan, dünya savaşından büyük kayıplarla çıkmış, işgale uğramış ve toprakları paylaşılarak tarihten silinmeye çalışılan milletimizin, büyük önder Atatürk’ün üstün komutanlık yeteneği ile ordumuzun kahramanlığı ve cesaretiyle verdiği olağanüstü mücadelesidir.Bu duygular içerisinde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimizi minnetle yâd ediyor, tüm hemşerilerimizin “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı” kutluyorum.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Türk Ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıl dönümünü milletçe kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.