Soğuksu TOKİ İhalesi Tekrar Yapılacak

Soğuksu TOKİ İhalesi Tekrar Yapılacak

ABONE OL
27 Haziran 2024 13:08
Soğuksu TOKİ İhalesi Tekrar Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Karabük’ün Merkez ilçesi Soğuksu Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek 866 konutun ihalesi yapılmıştı.

22 Mayıs 2024 Çarşamba günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca 53 iş yeri, 1 kuran kursu, 1 cami ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yer alıyordu.

Modern mimarinin yansıtıldığı projede; park, peyzaj, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda şehre değer katacak kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı tasarlanmıştı.

Gelinen süreçte Elektronik Kamu Alımları Platformunda ihale ilanlarına bakıldığında İHALE İPTAL EDİLMİŞ ibaresini görenler, konuyla ilgili resmi bir açıklama bekliyordu.

ŞAHİN: VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUNLAR

Karabük Milletvekili Cem Şahin, konuyla ilgili Karabük Ajans 78’e yaptığı açıklamada, TOKİ (Toplu Konut İdaresi) ihale dokümanlarında yapılan değişiklikler ve müfredattaki teknik değişimler nedeniyle ihalenin geçersiz hale geldiğini belirtti. Şahin, bu durumun teknik bir konu olduğunu vurgulayarak, vatandaşlarımızın rahat olmaları gerektiğini ifade etti. Yasal zorunluluklar nedeniyle böyle bir durumun ortaya çıktığını söyleyen Şahin, Ağustos Ayının ilk haftası gibi çok kısa bir süre içinde ihalenin tekrar yapılacağını ve çalışmaların en kısa sürede başlayacağını söyledi.

ÇETİNKAYA: KISA VADEDE İHALE TEKRAR YAPILACAK

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya da konuyla ilgili Karabük Ajans 78’e bir açıklama yaptı. Başkan Çetinkaya, TOKİ ihalesi müfredatında meydana gelen değişiklikler nedeniyle bu durumun yaşandığını belirterek, kısa vadede ihalenin tekrar yapılacağını vurguladı. “Proje iptali diye bir durum söz konusu değil. Kısa sürede, yapılan değişikliklere uygun olarak ihale yeniden gerçekleştirilecek. Burada aslında iptal veya durdurma söz konusu değil. Müfredattaki değişikliklere uygun şekilde ihale tekrar yapılacak,” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP