Şehit Alişen Korkut Ortaokulu Müzik Sınıfı Vali Gürel tarafından açıldı.

ABONE OL
28 Temmuz 2020 13:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Fuat Gürel, İstanbul Ef-Der (İstanbul Eflanililer Derneği) tarafından tefrişat çalışmaları tamamlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müzik aletlerinin alınması ile yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin kullanımına hazır hale getirilen Şehit Alişen Korkut Ortaokulu Müzik Sınıfının açılışını gerçekleştirdi.

Şehit Alişen Korkut Ortaokulunda İstanbul Eflanililer Derneği tarafından tefrişat çalışmalarının tamamlanması ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müzik aletlerinin temin edilmesi ile oluşturulan Müzik Sınıfının kurdelesini kesen Vali Fuat Gürel, “İstanbul Eflanililer Derneği Başkanı Abdullah Adatepe ve Yönetim Kurulu üyeleri Eflani Şehit Alişen Korkut Ortaokulunda bulunan bir sınıfımızın tefrişatını tamamlamışlar ve alt yapısını oluşturmuşlar. İnşallah yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımız belki birçok ilde, okulda olmayan bir müzik sınıfına kavuşmuş olacaklar. Buradan İstanbul’a ekmeklerinin peşine giden ve kendi memleketlerini unutmayarak buralara yardım ve yatırım yapan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Geçen sene 15 öğrencimize burs veren Ef-Der inşallah önümüzdeki sezon itibariyle de 25 öğrenciye aylık 400 lira burs vermeye devam edecekler. İlimizde kalan vatandaşlarımız kendi memleketlerine hizmet ederken, buraları ayakta tutarken, ekmeklerinin peşinde başka illere giden oralara yerleşen hemşerilerimizi de buraları unutmamışlar. Çocuklarımızdan da bu kadar emek ve gayretin sonucunda çalışmalarını istiyoruz. Buralarda okuyarak güzel yerlere gelmelerini ve memleketimizin yönetiminde yer almalarını ümit ediyoruz. İstanbul Ef-Der Başkanı ve Yönetimi başta olmak üzere İstanbul’daki hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan salgının devam ettiğini ifade eden Vali Gürel, “Ülkemizin değişik illerinden gelecek olan hemşerilerimizden ricamız akrabalarınızın, dostlarınızın yanına gittiğinizde maskenizi takın, sosyal mesafeye dikkat edin, sarılmayın ve el öpmeyin. Bu bayramda biraz mesafeli duralım ki salgın ile hep birlikte mücadele edelim. Vaka sayılarımız şu aralar azalmış olsa da her an artmaya müsait onun için bu mücadele birlikte hareket etmemizde fayda var. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Müzik Sınıfı açılışına Vali Fuat Gürel’in yanı sıra; Eflani Kaymakamı Burak Öz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Üngören, ilçe protokolü, İstanbul Ef-Der Başkanı Abdullah Adatepe ile Yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.