Öz’den Sert Tepki

ABONE OL
2 Temmuz 2020 14:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük Jet Haber isimli ve hesabın kullanıcısının bilinmediği sosyal medya hesabından atılan iftiralara Eğitim Bir Sen Karabük Şube Başkanı Zeki Öz’den de tepki geldi. Öz; yaptığı açıklama da şunları söyledi. ” Son günlerde sosyal medya üzerinden yalan, yanlış, iftira ve karalama içerikli paylaşımlar yapılmaktadır. Kim ya da kimler tarafından bu tür paylaşımların yapıldığını tahmin edebiliyoruz. Onlar kendilerini gizleseler de, yurt dışı kaynaklı IP adresleri alsalar da onlar mutlaka bulunacaklar ve yargı önünde hesap vereceklerdir. Amaçları huzursuzluk çıkarmak, insanlar arasında kin ve nefret tohumları ekmek olan bu şahıslar başarılı olamayacaklardır. Bu şehirde bu alçakça saldırılara itibar edecek öğrenci de, veli de, basın da yoktur.
İlimizin saygın eğitim kurumlarından birinde uzun yıllardır öğretmen ve yönetici olarak görev yapan bir arkadaşımız son günlerde bir alçak saldırıyla karşı karşıya kaldı. Karabük Jet Haber sosyal medya kullanıcısı gerçekle ilgisi olmayan yalan ve iftira içerikli paylaşımlar yaptı.
Bu sadece bir şahsa, bir öğretmen yapılmış saldırı değildir. Bu bu şehirde gecesini gündüzüne katarak bu şehrin eğitim başarısı için çalışan tüm eğitimcilere yapılmıştır. Ortada açılmış bir soruşturma yoktur. Şikayetçi yoktur. Savcılık tarafından yapılan bir inceleme söz konusu değildir. Hal böyle iken çok ağır ithamlar içeren bu paylaşımlar öğretmenleri toplumda ahlaksız ve sapık insanlar olarak göstermek amacını gütmektedir. Bu paylaşımı yapan ahlak yoksunu kişi kadar, hatta ondan daha tehlikeli olan bu paylaşımın doğruluğunu araştırmadan onu paylaşan, yorum yazan kişilerdir. Tüm bu şahıslar yargı önünde hesap verecektir. Takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.
Bu yalan haberleri ve içerikleri paylaşan ahlaksızın amacı bellidir. Veliler ve öğrencileri öğretmene karşı kışkırtmak ve eğitimcilerle karşı karşıya getirmektir.
Biz Eğitim-Bir-Sen olarak bu tuzağı görüyoruz. Biz eğitim camiasında bu tür ahlaksızlıklara asla müsaade etmeyiz, göz yummayız. Ancak hiçbir arkadaşımıza yapılan bu tür saldırıları da kabul etmeyiz. Sonuna kadar hukuk içerisinde mücadelemizi sürdüreceğiz.
Zeki ÖZ
Eğitim Bir Sen Karabük Şube Başkanı
Memur Sen İl Temsilcisi”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.