Okan Küçük Yorumluyor. CHP istifaları…

Okan Küçük Yorumluyor. CHP istifaları…

ABONE OL
3 Haziran 2024 19:18
Okan Küçük Yorumluyor. CHP istifaları…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük’ün Nabzını Birlikte Tutacağız.

Bugün itibarıyla yeni yayın dönemine başladık. Vatandaş odaklı, daha aktif bir yayıncılıkla hafta içi 5 gün boyunca canlı yayınlar ve günlük yorum haberleri ile Karabüklülerin hizmetinde olacağız.

 Karabük’ün siyasi ve idari hayatında olup bitenleri  paylaşacağız. İnşallah, Karabük’ün gündemini en doğru ve tarafsız şekilde aktarmak için buradayız. Hep birlikte Karabük’ün geleceğini şekillendirecek tartışmaları, olayları ve gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Daha aktif olacağımıza emin olunuz.

Yeni yayın dönemimizde bize cep telefonu, sosyal medya iletileri ve yüz yüze bilgi ve katkılarla( zaten katılıyorsunuz ama ) daha çok  katılınız ve Karabük’ün nabzını birlikte tutalım.

CHP’de  İstifaların Nedeni Ne ?

CHP Karabük’te bir yanda Yaprak Dökümü yaşanırken, diğer yanda Partili Kıyımı başladı. CHP Karabük’te bazı partililerin evlerine partiden bazı tebligatlar gitmiş. Bazı partililer çeşitli gerekçelerle suçlanmış, savunmaları istenmiş.

Seçim bitmiş, orta da hiçbir şey yokken bu neden olur ? Evlerine giden bu  parti tebligatından dolayı rahatsız olanlar siyasi parti üyeliklerini  resmi olarak sonlandırmışlar.

 İlk bakışta kadın kollarından istifalar gelmiş ama süreç büyüyor. Konuyla ilgili konuşulanlar,  evlerine parti tebligatı gidenlerin mevcut Karabük il ve merkez ilçe yönetimine karşı olan kişiler oldukları.

CHP son yerel seçimde (Karabük Merkez de özellikle) büyük bir fiyasko yaşadı. Türkiye’nin hemen her yerinde yükselen CHP, Karabük’te dip yaptı. Bu başarısızlığın, parti içindeki huzursuzluğun kaynağını oluşturduğu görünüyor. Başarısızlık, parti üyeleri arasında suçlamalar ve tepkilerin artmasına neden olmuş gibi…

Bu duruma tepkisi olanların ve mevcut teşkilatın değişmesini isteyenlerin  ise evlerine , köylerine parti tebligatı gitmesi, parti içindeki gerginliği artırmış durumda. Özellikle belirli kişilere yönelik suçlamalar ve savunmaları isteme talepleri, parti içinde güvensizlik duygusunu artırıyor.

CHP İl Başkanı ile Merkez İlçe Başkanı ne diyorlar onları da öğrenmek lazım. Gidişat iyi değil orası orta da… Partinin iç sorunlarına çözüm bulunmazsa, partinin geleceğinde daha büyük sıkıntılar yaşanabilir.

Cevdet Akay ile Elif Köse  Bu İşin Neresindeler ?

Bu süreç derinleşiyor. Görmezden gelinemez bir hale doğru ilerliyor. Şimdi sorulan; CHP’nin başarılı Milletvekili Cevdet Akay ile başarılı Belediye Başkanı Elif Köse, bu sürecin neresinde?

 İçindeler mi, dışındalar mı ?

Kenarındalar mı,  köşesindeler mi ?

Varlar mı, yoklar mı ?

Parti teşkilatı ile bu konuda görüş alışverişinde bulundular mı yoksa ‘bananeci’ durumundalar mı ?

Şimdilik bunları bilmiyoruz. Ama  partimiz CHP diyorlarsa bu sürecin bir tarafında olmalılar değil mi ?

Bir ses vermeliler değil mi ? Bakalım ne olacak onların yaklaşımlarını da göreceğiz, yazacağız, yorumlayacağız.

Not: Ak Parti’nin Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Başkanı, gelinen süreçte nasıl bir karne ortaya koydular ?  Karabük’e, Karabüklülere vaat edilenlerin ne kadarı gerçekleştirildi, ne kadarı  gerçekleştirilmedi. Karabük’e hepsit tek tek yapılacak vaatler mi verildi yoksa yapılamayacak hayali vaatler mi verildi ?

Bu konular CHP’nin şuan ki sıcak gündeminden  ayrı konular olsa da, ilgili  konuların ele alınması ve tartışılması, Karabük’ün geleceği açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle, hemşehrilerimizin  katılımı ve görüşleriyle birlikte ,  daha aktif ve bir şekilde Karabük’ün geleceği için  o Karabük’ün tamamını ilgilendiren asıl konularla ilgili de yorumlarımız olacak…

Okan Küçük’ün tüm yorum haberleri için burayı tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.