Okan Küçük Yorumluyor…

Okan Küçük Yorumluyor…

ABONE OL
19 Ocak 2020 15:21
Okan Küçük Yorumluyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kardemir Karabükspor’a Kimse Sahip Çıkmayacak Mı ?

Kardemir Karabükspor’da sadece Karabüklüleri değil Spor Camiasının tamamını ve Karabükspor’u seven herkesi üzen kötü gidişat malesef devam ediyor.

Mevcut yönetim geç te olsa üzerine yapması gerekeni yaparak kongreye gitme kararı aldı. 17 Ocak 2020’de ki olağanüstü kongre yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 24 Ocak 2020 Cuma gününe ertelendi. Peki şimdi ne olacak ? 24 Ocak 2020 Karabükspor için köprüden önceki son çıkış artık.

Sadece Karabük’teki Karabüklüler değil, yurt genelinde ki 250 Bin küsur Karabüklü ve spor camiası şimdi 24 Ocak’ı bekliyor. Herkesin merakı yeni bir yönetimin kurulup kurulamayacağı… Umutsuzluk aşılamak istemiyoruz ama bize öyle geliyor ki, bir mucize olmaz ise yeni yönetim kurulamayacak…

Karabükspor oluşumu somut değil

Safranbolulu İşadamı Şefik Dizdar’ın, Yöremizin büyüğü Ağabeyimiz Mehmet Ali Şahin ile, Valimiz Fuat Gürel ile ve Milletvekilleriyle görüşme yaptığı çoklu konsorsiyumla kurulacak bir yönetimle iş başına geleceği iddia edilmişti. Biz o süreçte Dizdar ile birebir görüşüp bu konuyu sormuştuk. Dizdar bize Kulüp başkanı olamayacağını ve yönetimde de olmayacağını açıklamıştı ve biz de bunu Karabük Ajans 78 haber sitemizde ve gazetemizde haber yapmıştık. Gelinen süreçte o haberimizdeki gibi Dizdar yönetimde olmayacak.

Vekillerimiz ve Valimiz Çaba Sarfediyor

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile Karabük Valimiz Fuat Gürel’in çaba gösterdiklerini biliyoruz. Bize ulaşan bilgilere göre görüşme yapması gereken herkesle temasa geçip görüşmeler yapmışlar ama bu haberi yaptığımız bugüne kadar tek bir kişi çıkıp “Ben varım, ben başkan olurum” dememiş…

Karabükspor Yaşamalı ve Yaşatılmalı Ama…Borca sokanlar iş başına gelmeli

Karabüksporumuz yaşamalı, yaşatılmalı, varolmalı ama şu ana kadar görünüyor ki, bu çok çok zor. Biz rahmetli ve değerli Ağabeyimiz Ziya Ünsal’ın başkanlığından bugüne gelen başkanlarla ilgili hep aynı düşünceyi savunduk, ve bunu haberlerimizde yorumlarımızda paylaştık. Bugünde aynı düşüncedeyiz. Bakınız bu borcu ne Rahmetli Ziya Ünsal ne de ondan sonra gelen sıralı başkanlar ve yönetimler yapmadı. Ama bu takımda 200 Milton küsur TL’lik borca bir şekilde sokuldu. Biz, ozaman da o zamandan bugüne kadar da haberlerimizde ve yorumlarımızda PARASI OLMAYAN, BU BORÇLARI ÖDEYEMECEK OLAN KİMSE yönetime ya da başkanlığa talip olmasın diye yazdık, söyledik. Çünkü borcu onlar yapmamışlardı ve onların maddi güçleri sınırlıydı. Onun için bırakın , almayın kulübü bu borca kim soktuysa onlar gelsin kulübün başına önce borçlarını temizlesinler bu kulübü devredecekler ondan sonra sıfır borç ile devretsinler dedik, ve hala öyle diyoruz.

24’ünde yapılacak kongre de lütfen ya PARASI OLAN BU BORÇLARI ÖDEYEBİLECEK OLANLAR GELSİNLER YA DA KİMSE ÇIKIP ADAY OLMASIN VE KULÜP KAYYUMA gitsin.

Yüksel: BURADA ORGANİZE BİR SUÇ VARDIR”

Mevcut Başkan Mehmet Yüksel, bir basın toplantısındaki açıklamasında
Kulübü zan altında bırakmamak için geçmişte olan olayları konuşmadığını ifade edip “Eğer Savcı bey çağırır bir şeyler sorarsa ona anlatmaya hazırız. Burada organize bir suç vardır. Organize olay çözülmediği sürece bu çözülmez. Buradaki olayları organize suça sokmadığımız sürece çözülme şansı yok” diye konuşmuştu.

Aslında bu açıklama açık bir suç duyurusu hükmündedir. Savcılarımız bu suç duyurusunu dikkate alıp mevcut Başkanı bildiklerini anlat diyerek çağırmaları lazımdır. Yüksel’in ifadesiyle Organize suç var mıdır ? Bu organize suçun üyeleri kimlerdir ? Bu takım nasıl çok milyonlu borçlu hale getirilmiştir. Tırlarca sodalar, peynirler, binlerce nevresim takımları şampuanlar vs. bu faturalar gerçek midir, naylon mudur ? Bu faturalar hangi zaman da kesilmiştir ? Bu malları kim vermiştir, kim almıştır, nerededir ? vs.vs.

Karabükspor sevenleri her şeyden önce takıma babayiğit birilerinin sahip çıkmasını istiyorlar ana konu budur aslında bu takım yaşamalı ve yaşatılmalıdır ama bu mümkün değilse parası olmayanlar da çıkmamalı ve diğer taraftan Karabükspor’un tek bir kuruşunu haksız yere alan , veren, götürenler varsa da adalet önünde hak ettikleri hesap sorulmalıdır…Yani gerekirse kayyuma gitmeli ve ozaman en azından hukuki sürecin hızlanması sağlanmalıdır.

Bir küçük not: 20 yılı aşkındır Karabük’te Gazetecilik yapıyorum. Karabükspor’un süperlig’de olduğu zamanlar ve tüm dönemleri dahil Karabükspor’dan hiç bir başkan zamanında ve hiç bir zaman faturalı- faturasız, reklam -ilan- bayram mesajı vs. dahil tek bir kör kuruş alamayan değil bakınız ALMAYAN biri olarak Karabükspor’u kim bu borçlu hale getirmiş kanunen hesap sorulmasını isteyen onbinlerden yüzbinlerden biri de benim tabi ki…

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.