Milletvekili Akay Türkiye Gündemini Sarstı

Milletvekili Akay Türkiye Gündemini Sarstı

ABONE OL
26 Haziran 2024 16:02
Milletvekili Akay Türkiye Gündemini Sarstı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay; kırmızı bültenle aranan ve Türkiye’de yakalanan uluslararası suç örgütü liderlerinin 20.5 metrelik listesini TBMM’de açtı.

Akay, “Biz bu listeyi açıkladıktan sonra toplu açıklamalar gelmeye başladı. Burada MASAK yetkilileri de var. Bu suç örgütlerinin Türkiye’deki ayağı nedir, buradaki kişilerle ilgili hesap hareketleri nedir” diye sordu

Gözler Mali Eylem Görev Gücü’nün 28 Haziran’da güncelleyeceği listeye çevrilmişken Milletvekili Akay, Çetelerin Çetelesi listesinin güncel halini TBMM Genel Kurulu’ndan paylaştı. Milletvekili Akay TBMM Genel Kurulu’nda, Türkiye’de yakalanan uluslararası çete liderlerinin 20,5 metrelik listesini açtı.

Cevdet Akay kırmızı bültenle aranan ve Türkiye’de yakalanan uluslararası suç örgütü liderlerinin listesini tutmaya devam ediyor. Milletvekili Akay’ın tuttuğu Kasım 2023’de 2 metre, Aralık 2023’de 4,5 metre olan liste Haziran 2024’te 20.5 metreye ulaştı. Duruma tepki gösteren Milletvekili Akay, iktidarın kontrolünü kaybettiğinin altını çizerek iktidara uyarılarda bulundu.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay’ın diğer haberleri için burayı tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP