Medikar TABEF’de…

Medikar TABEF’de…

ABONE OL
24 Ekim 2023 12:59
Medikar TABEF’de…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük’te ve bölge de A kalite sağlık hizmetinin adresi olan Karabük Özel Medikar Hastanesi, IV.TABEF Türkiye- Afrika İş ve Ekonomi Forumuna katıldı.

12-13 Ekim’de Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan 3900 katılımcı,  1500 CEO,  45 devlet başkanı ve bakanın katıldığı, açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği IV.TABEF Türkiye- Afrika İş ve Ekonomi Forumunda Karabük Özel Medikar Hastanesi de yerini aldı.

“Afrika’da kapısı çalınmadık dost, yarası sarılmadık gönül, iş birliği yapılmadık ülke bırakmıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrika halklarının da ülkemize ve milletimize aynı samimiyetle yaklaştığını görmekten de ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Türkiye-Afrika ilişkileri, eşit ortaklık ve kazan-kazan temelinde çok boyutlu bir şekilde hamdolsun günden güne güçleniyor. Türk yatırımcıların kıtayla ilgisi artarken, Afrikalı dostlarımız da Türkiye’nin özellikle turizm, sağlık, altyapı ve üretim alanındaki imkânlarını keşfediyor, Türkiye’nin modern ve kaliteli sağlık altyapısıyla tanışan Afrikalı kardeşlerimiz hastalıklarına şifalarını Türkiye’deki hastanelerde arıyor. Türkiye’nin ürettiği savunma sanayi ürünleri Afrika halklarının hem sınır güvenliğine hem de terörle mücadelesine büyük katkı sağlıyor.” diye konuştu.

Konuyla ilgili yapılan Karabük Özel Medikar Hastanesi yetkililerinden yapılan açıklama da ; “Zorlukların ele alınması, fırsatların önünün açılması, Daha güçlü Türkiye – Afrika Ekonomik ortaklıkları inşa etmek amacıyla yapılan kongre de; Türkiye’de bulunan Afrika kökenli öğrencilerin beşte birine ev sahipliği yapan Karabük’ün sağlık tesisi olan Özel Medikar Hastanesi, uluslararası arenada kentimizi, bölgemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etme çabasındadır.” denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.