Köse: “Terminal, Şehidimizin adı ve yenilenen yüzüyle hizmette.”

ABONE OL
18 Ağustos 2020 16:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Safranbolu Belediyesi’ne bağlı Şehit Coşkun İşleyen Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

Bakım ve Onarımını Yaptığı Otobüs Terminalini Kurban Bayramı Öncesi Hizmete Açtı.

Yeni Yüzüyle Safranbolu’ya yakışır hale getirilen otobüs terminali;

Bina dışında; dış cephe boyası ve otomatik kapıların yenilenmesi yapılırken ahşap malzemelerin de onarımı yapılan terminalin tabelasına yılın başında alınan Belediye Meclis Kararı ile kabul edildiği haliyle Safranbolu Şehit Coşkun İşleyen Şehirlerarası Otobüs Terminali ismi yazıldı.

Terminalde Neler Değişti ?

Peron tarafındaki otobüs güzergâhında kilit parkeler sökülerek asfalt uygulaması yapıldı. Yapı çevresindeki mevcut bozulmuş tretuvar sökülerek yerine baskı beton imalatı ile tretuvar genişletildi, çevre duvarlar boyandı, ızgara gideri, banklar, çöp kovaları yenilendi, yapı içi ve dışı tüm tesisat onarılıp ana yol tarafında peyzaj düzenlemesi yapıldı. Otobüs giriş çıkışı tek noktadan sağlandı.

Bina içinde; iç cephe boyası, tuvaletler, asma tavanlar yenilenirken zemin kaplaması değiştirildi.  Danışma bankosu ve yazıhane gişelerine ait mobilyalar yenilendi, şeffaf çatı örtüsü yenisiyle değiştirilirken zemin terasına otomatik tente uygulaması yapıldı.

Belediye Başkanı Elif Köse, ”Otobüs terminali gibi kentleri sınırları dışına bağlayan ilk giriş kapıları görevi gören mekânlar o kentin genel durumu hakkında bilgi verir. Turizme açılan kapılarımızdan biri olan otobüs terminalimiz şehidimiz Coşkun İşleyen adıyla ve yenilenen yüzüyle misafirlerimizi ve halkımızı en iyi şekilde karşılayacak ve yolculayacak” dedi.

Safranbolu Belediyesi’ne bağlı Şehit Coşkun İşleyen Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.