KBÜ “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”de

ABONE OL
5 Ağustos 2020 15:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

90 farklı ülkeden yaklaşık 9 bin uluslararası öğrencisi bulunan Karabük Üniversitesi (KBÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”  için hazırlıklarını tamamladı. 

Karabük Üniversitesi dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilerin ve ailelerinin katılım sağlayacağı “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020”de yerini aldı. Dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan ve Ankara, İstanbul dışından bu sıralamaya giren tek üniversite olan Karabük Üniversitesi, 20 – 22 Temmuz tarihleri arasında küresel ölçekte ilk kez düzenlenen fuar ile 142 ülkeden gençlerin karşısına çıkacak.

YÖK’ün son yıllarda kalitenin artırılmasına yönelik aldığı kararlar ve yaşama geçirdiği bazı uygulamalar ve bu bağlamda üniversitelerimizin ortaya koyduğu performans, Türkiye’yi yükseköğretimde cazibe merkezi haline getirmiştir. YÖK, uluslararasılaşmada yakalanan bu büyük ilerlemenin kesintiye uğramaması için diplomatik temsilciliğimizin bulunduğu 142 ülkede dikkatleri Türk yükseköğretimine çekmeyi,  bu ülkelerde yaşayan yükseköğretim çağındaki  gençleri sanal ortamda üniversitelerle buluşturmayı, onlara uzaktan öğrenme ve öğretimde dahil yükseköğretim alanında sahip olunan potansiyel ve imkanlar hakkında bilgilendirmeyi hedefliyor.

Sanal fuar kapsamında yükseköğretim kurumlarının canlı tanıtım etkinlikleri, sesli görüntülü olarak aday öğrencilerle anında iletişim, tanıtım videoları, resim galerisi vb. materyaller https://virtualfair-yok.gov.tr adresinde yayınlanacak. Karabük Üniversitesi standına https://virtualfair-yok.gov.tr/stand/196 adresinden ulaşılabilecektir.

90 farklı ülkeden yaklaşık 9 bin uluslararası öğrencisi bulunan Karabük Üniversitesi (KBÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020” için hazırlıklarını tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.