Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Göz Dolduran Bir Okul Olmayı Başardı

ABONE OL
21 Nisan 2020 19:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında açılan Kardemir kız Anadolu İmam Hatip Lisesi beşinci yılında  yaptığı çalışmalar, etkinlikler, icra ettiği programlar, tiyatro gösterileri, sosyal sorumluluk projeleri, kültürel ve sportif başarıları ve eğitim kalitesi ile göz dolduran bir okul olmayı başardı. 

Başlangıcı Beşbinevler Bahçelievler mahallesinde geçici olarak tahsisi yapılan binada olan okul 2018-2019 yılında Kardemir A.Ş tarafından Yenişehir mahallesinde inşa edilen binasına taşınmıştı. Okul halen bulunduğu konumu, özgün mimarisi ve imkânlarıyla kendi binasında hizmet vermekte.

Başarıları ve imkânları ile göz dolduran okul geçtiğimiz yıl Fen ve sosyal Bilimler Program Uygulayan Okullar kapsamına alınmıştı. Milli ve manevi değerler eşliğinde eğitim kalitesini önceleyen, öğrencisine farklı ufuklar açmayı ilke edinen okul, çalışmalarını bu anlayışla sürdürmekte. Akademik çalışmalar; açılan destekleme yetiştirme kursları, etütler, birebir rehberlik, ödevlendirme ve ödev takipleriyle devam ettirilmekte. Bütün bunlarla beraber performans değerlendirme sınavları, motivasyon seminer ve sunumlarıyla öğrenciler akademik anlamda desteklenmekte. Bunun yanında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmek adına müzikten, resime, geleneksel el sanatlarından, sportif alanlara kadar geniş bir yelpazede kurslar açılmakta.

Gelenekten kopmadan, geleceği şekillendirme kararlılığıyla eğitime devam eden Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 Eğitim –öğretim yılında merkezi sınavla öğrenci alan okullar kapsamına alındı. Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu oldu.

 Sınavlı alım kontenjanı 60 öğrenci olup, Okulun sınavla öğrenci alan Proje İmam Hatip Lisesi olma sürecinde Bakanlığa teklifi götüren ve her türlü desteği sağlayan İl Millî Eğitim Müdürü  Mehmet Fatih VARGELOĞLU’ na ve emeği geçen bütün yetkililere Okul idaresi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl bünyesinde açılan İmam Hatip Ortaokulu da aynı binada kendilerine ayrılan özel bölümde eğitim öğretime devam etmektedir. Bu yıl ortaokul kısmına da öğrenciler sınavla alınacaktır. Kontenjan 48 olarak belirlenmiştir. Sınav tarih ve şartlarının duyurusu önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Kardemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu yeni sezonda da başlangıçtaki azim, karalılık ve heyecanla kendileriyle beraber yol alacak veli ve öğrencilerini beklemekte.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.