KARDEMİR Başkanından Şaka Gibi Mesaj…

ABONE OL
29 Temmuz 2020 13:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 TL’ye Yöre halkı ve Kardemir çalışanlarına vaktiyle devredilen Kardemir, Karabük’ün göz bebeği, Ülkemizinde önemli bir değeri. Yani Karabüklülerin ortak değeri ve kimsenin şahsi malı değil, kişisel ihtiraslarını tatmin edeceği bir şirket hiç değil. Kurumsal kimliğe haiz bir kurum. En azından biz öyle düşünüyoruz.

Kardemir‘de son dönemdeki bazı kargaşa ve karışıklarla birlikte Kardemir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelen Mustafa Yolbulan‘ın 2020 yılı ilk icraatlarından biri Karabük’te yıllardır halkı doğru bilgilendirme adına kamu görevi icra etmekte olan ve gerçekten zor koşullarda görevlerine devam eden Karabük Basınını ve Gazetecileri bölmek/ayırmak olmuştu.

Kardemir; 2020 yılında, yıllardır Karabük Valiliği, Basın İlan Kurumu ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca kademeli olarak denetim altında olan yani denetlenen ve günlük yayın yapan gazeteler arasında, kendince ve neye , hangi kritere göre olduğu ve ne olduğu bilinmeyen, aslında şahsi ve keyfi olduğu anlaşılan bir karar ( yönetim kurulu başkanının öznel kararı) ile bazı yerel gazetelerin aboneliğine devam kararı verip bazı gazetelerin aboneliklerini ( bunlardan bir tanesi Karabük FARKLI Gazete) iptal etmişti.

Yıllardır Kardemir abonesi olan , sigortalı sayısı, baskı sayısı yani çalışma şartları ve koşulları açısından birbiriyle eşit kanunlara muhatap olan, birbirlerinden bu anlamda hiç bir farkı olmayan günlük yerel gazeteleri bölerek /ayırarak bazılarının Kardemir aboneliğine devam ettirilmesi bazılarının ise aboneliğinin sonlandırılması sonrası KARDEMİR; YOLBULAN A.Ş. mi ? sorusu ortaya atılmış ve hala cevap bulamamıştı.

KARDEMİR adına Abonelikler konusunda Karabük basını arasında ayrımcılık/ bölücülük yapan Sayın Başkan, yine 2020 yılı içerisindeki özel günler de milli ve dini bayramlar da KARDEMİR tarafından verilen ilan- reklam niteliğindeki mesajlarda da aynı ayırıcı /bölücü uygulamaya devam ediyor… ( Benzer ayırımcılık bazı haber sitelerinde de uygulanıyor.)

Karabük basını üzerindeki bu ayrımcılığı bir taraftan tam gaz devam ettiririp , bir taraftan “Güçlü ve gelişmiş demokrasilerin olmazsa olmazı basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle şahsım ve KARDEMİR A.Ş. adına kutluyorum.” diye başlayan bir kutlama mesajı yayınlamanın ( bizim mail adresimize de gönderildi bu mesaj Kardemir tarafından) anlamını/ yorumunu “en içten dileklerle” kamuoyuna bırakıyoruz.

1 TL’ye Yöre halkı ve Kardemir çalışanlarına vaktiyle devredilen Kardemir, Karabük’ün göz bebeği. Ülkemizinde önemli bir değeri…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.