Karabük’te Koronavirüs’e yeni tedbir…

ABONE OL
14 Nisan 2020 23:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük‘te, alınan hıfzısıhha kurulu kararıyla, hastanede yatışı gerektirmeyen veya hastanede tedavisi tamamlanıp evinde izolasyon şartlarını taşımayan veya evde kronik rahatsızlığı olan başka kişilerin olumsuz etkilenmesinin önlenmesi için, kesin veya olası yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanılı hastaların takipleri 15 Nisan 2020 Çarşamba (yarın) itibarıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Katip Çelebi Öğrenci Yurdunda yapılacak.

Edinilen bilgilere göre; Covid 19 taşıyıcısı olup genel durumu iyi olan, hastanede tedavi alması gerekmeyen ve evde takibi uygun olan ancak evde izolasyon şartlarını sağlayamayacak durumda olan hastaların, bulaştırıcılık riskini en aza indirebilmek ve takiplerinin düzenli yapabilmesi için, Safranbolu Bostanbükü Köyü sınırlarında yer alan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Katip Çelebi Öğrenci Yurdunda gözlem altına alınmalarına ve bu kişilerin sağlık durumlarının takibinin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekiplerce yapılmasına yönelik çalışmalar tamamlandı.

Yarın başlayacak olan ilgili hizmet kapsamında yurdun kontrolü Karabük İl Sağlık Müdürlüğü‘nde olacak. İlgili yurt için gerekli olan sağlık personelininde görevlendirildiği, orada görev yapacak olanların gerekli kişisel koruyucu ekipmanın da temin edildiği ve yemek hizmetinin de KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından verileceği öğrenildi.

Karabük Farklı Gazete / Karabük Ajans 78

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.