Karabük’te koronavirüs tedirginliği…

ABONE OL
5 Mart 2020 09:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği gibi, Son dönemde sağlık anlamında en güncel konulardan olan koronavirüs konusunda Karabük‘te şu ana kadar hiç bir vakaya rastlanılmadı.

Edinilen resmi olmayan bilgilere göre Umre ziyaretinden dönen 64-65 yaşlarında olan karı-koca çiftin soğuk algınlığı ve benzeri şikayetlerinin olması nedeniyle tedbir amaçlı olarak KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olan Bayır Mahalle’deki ek binaya yatırıldığı öğrenildi.

Hastalardan alınacak numunelerin Ankara’ya gönderileceği ,sonuçlar gelinceye kadar da 2 kişinin karantina da kalacakları öğrenildi.

Diğer taraftan şu an için ilgili kişilerin genel durumlarının iyi olduğu ama numune sonuçları gelinceye kadar karantina uygulamasının tedbir amaçlı olarak devam ettirileceği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

Haberimizin ardından


İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yaşlı çiftin genel durumlarının iyi olduğunu Umreden döndükleri için öksürük şikayetlerinin artması üzerine gözlem altına aldık. Tedbir amaçlı alınan kan örnekleri Ankara’ya gönderildik ve oradan gelecek tahlil sonuçlarına göre tedavi süreçlerinin devam edecek” denilerek, alınan önlemlerin tedbir amaçlı olduğunu ve tedirginliğe gerek olmadığını kaydedildi.

Valilik açıklama yaptı
Öte yandan Karabük Valiliği de yazılı bir açıklamada bulunarak, “28 Şubat tarihinde Umre ziyaretinden dönen ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün bugünkü kontrolleri esnasında öksürük şikâyeti olduğu tespit edilerek KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat etmeleri sağlanan iki vatandaşımız, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Bayır Mahallede bulunan ek binada kontrol altına alınmışlardır. Hastalarımızdan alınan numuneler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Referans Laboratuarına gönderilmiştir. Hastalarımızın genel durumları son derece iyi olup, kendilerinden alınan numune sonuçları temiz çıkana kadar takipleri sürecektir.” ifadelerine yer verdi.

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.