Karabüklüler TYP Açıklaması Bekliyor

Karabüklüler TYP Açıklaması Bekliyor

ABONE OL
20 Ekim 2019 15:16
Karabüklüler TYP Açıklaması Bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karabük İşkur İl Müdürlüğü arasında imzalanan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İl merkezi ve ilçelerdeki okullarda 9 ay süre ile istihdam edilecek 350’si Temizlik Personeli 95’i Güvenlik Personeli olarak 445 kişi işbaşı yaptı.

İş Bulma Ümidiyle Bekleyenler Hüsrana Uğradı

4 Bin 400 Kişinin geçici de olsa iş bulma umuduyla başvurduğu kura çekilişleri sonucunda iddialara göre 445 kişinin sadece 148’i kuraya dahil edilirken yine iddialara göre 297 kişi işe önceden isimleri belirlenen kişilerden oluştu.

Sosyal medya da çok yoğun eleştirilerin dile getirildiği TYP Kuraları sonrası İşkur İl Müdürü Coşkun Güven’den konuyla ilgili bir açıklama yapmaması sonrası tepkileri büyütüyor…

Sosyal Medya Eleştirilerden Yıkılıyor

Sosyal medya da TYP Kurası sonrası eleştiri bombardımanı yapılıyor. “5 Kere kuraya katıldım bana hiç çıkmazken bazı kişilere 3 kere çıktı” diyeninden tutun, “herkes kendi adamını bir yerlere koyuyor, Allah bizi böyle insanlardan ve adaletsiz idarecilerden korusun”, ” Kimse hakkıyla o kuraya girmedi yıllardır ben de bekliyorum neden aynı kişiler giriyor bu iskurdan işe. Sesimiz çıkmıyor hakkımızı aramıyoruz diye mi tabi önceden listeler hazırlanıyor kimin akrabası, kimin tanıdığı esas ihtiyacı olanlar neden seçilmiyor”  diyenlerine kadar bir çok ağır eleştiriler de içeren paylaşımlar yayınlanıyor.

Sonuç olarak TYP konusunda kendilerinin mağdur olduğunu düşünen kişiler ,haksızlık yapıldığını, isimlerin çoğunun önceden belirlendiğini ve kuraya bile bir çok ismin girmeden işbaşı yaptıklarını söyleyen bazı kişiler İşkur İl Müdürlüğünden resmi bir açıklama bekliyor… Sonuçta 4 Bin 400 kişi iş umuduyla başvuru yapmıştı.

Diğer taraftan bazı kişiler TYP’de belli oranda kura dışı bırakılma konusunun yasal bir zemini olduğu da söylüyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapılarak eğrinin – doğrunun ortaya çıkartılmasının herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz.

Not: Yenice Seçimleri için İşkur üzerinden seçim yatırımı mı yapılmıştı ? Peki Rotasyon ne durumda ? Sonraki haberlerimizde olacak ?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.