Karabük Eğitim Ailesi Depremzedeler İçin Seferber Oldu

Karabük Eğitim Ailesi Depremzedeler İçin Seferber Oldu

ABONE OL
9 Şubat 2023 22:55
Karabük Eğitim Ailesi Depremzedeler İçin Seferber Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü, depremzedelerin yaralarını sarmak üzere depremin ilk gününden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Depremzedelerin yardım ihtiyacı konusunda eylem planının hazırlandığı ve deprem bölgesindeki vatandaşlara en hızlı şekilde ayni ve nakdi yardımın ulaştırılması konusundaki toplantıda Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER, Bakan Yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimiz depremden etkilenen bölgelerde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süreçte Bakan Yardımcılarımız ve Valimiz başkanlığında deprem bölgesinde yürütülen çalışmaların ve ihtiyaç doğrultusunda verilecek desteğin koordinasyonunu sağlamak amacıyla toplantılar gerçekleştirdik ve eylem planlarımızı ivedilikle hazırladık.

Her zaman olduğu gibi bugün de hazırlanan eylem planlarımızı ivedilikle yerine getireceğiz.

Okullarımızda toplanan ayni ve nakdi yardımlarımızı Valiliğimiz koordinesinde ilgili yerlere ulaştıramaya başladık. İnşallah en kısa süre içerisinde bu yardımlarımız deprem bölgesine hızlı bir şekilde ulaştırılacaktır.

İhtiyaç durumunda öğretmenevlerimiz ve okul pansiyonlarımız hazır bulunmaktadır.

Yine İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB) ekibi dün Deprem bölgesi olan Kahramanmaraş İli ve Malatya Doğanşehir ilçesine ulaşarak enkaz altındaki vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarına başladı.

Bugün ise yine AKUB destek ekibimizden bir grup kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Hatay İline gitmek üzere hareket ettiler.

Birlik ve beraberlik içerisinde tüm çalışmalarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Bu anlamda Karabük Eğitim Ailesi adına tüm personelimize teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın. ” ifadelerine yer verdi.

Gönüllü Öğretmen ve Kursiyerlerimizin Diktiği Kıyafetler Depremzedelerimizi Isıtacak

Diğer taraftan , İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Karabük Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezlerindeki Halk Eğitimi Merkezi Dikiş Nakış ve Giyim Kurslarımızda gönüllü kursiyer ve öğretmenler tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere atkı, bere, eldiven, kazak, çocuk kıyafeti gibi çeşitli giyişi üretimleri devam ediyor.

Kurslar da kursiyerler tarafından depremzedeler için el ele verip deprem bölgesindeki vatandaşlara en hızlı bir şekilde yardımın ulaştırılması için kıyafet üretimi yapılıyor.

Bu zor zamanda depremzedeler için el birliği gönül birliği ile çalışan kursiyerlere ve öğretmenlerimize teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini belirterek, tüm çalışanlara kolaylıklar diledi.

Üretimi tamamlanan kıyafetler Valilikte kurulan Ayni Bağış Deposuna gönderildiği bilgisi verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP