Gürel: “Kadın Çiftçiler Ülkemiz ve İlimiz Tarımının Belkemiğidir.”

ABONE OL
5 Mart 2020 15:08
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özlem Aras Gürel, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Karabük’teki kadın çiftçileri Vali Konağında misafir etti.

 İlimizde birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Özlem Aras Gürel; kadın çiftçilerle bir araya gelerek baharın gelmesi ile yoğunlaşan tarımsal faaliyetleri ile ilgili sohbet etti.

Özlem Aras Gürel; kadın çiftçilere karanfil hediye ederek “8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini” kutladı.

Gürel: “İstedim ki sizin gibi alınteri ile emekle yaz kış demeden toprakla mücadele eden bizleri doyuran soframızdaki her şeyi önümüze koyan siz  örnek, emektar kadınlarla 8 mart dünya kadınlar günü dolayısıyla birlikte olalım.” diyerek Kadınların hayatın her alanında olmasının hem ülkemiz için ve hem ilimiz için önemine değindi.

Özlem Aras Gürel ayrıca : “Ülkemiz sathını sevgi, emek, alın teri, fedakârlık ve umutla çepeçevre saran Anadolu kadını yeni bir hayatın kapılarını da insanımıza ve çocuklarımıza aralamaktadırlar. Kadınların toplumumuzda ki yeri hiçbir zaman tartışılamaz. Eğitim, öğretim, sağlık, girişimcilik gibi her alanda söz sahibi olmaları bizim için oldukça önemli. İlimiz tarımının da bel kemiği durumundalar, ilimiz tarım sektöründe çalışanların yarıya yakını kadın. Özellikle kırsal alanlarda 16-17 saat çalışarak bu ilin ekonomisine katkı veriyorlar. Kadınların başarıları ile konuşulduğu ve değerin gösterildiği nice kadınlar gününü kutlamak ümidiyle bütün kadınlarımızın günlerini kutluyorum.’’diye konuştu.
Ayrıca önümüzdeki yaz mevsiminin  tarımsal ürünler için bol ve bereketli geçmesini temenni ediyorum.”dedi.


Vali Konağında ağırlanan kadın çiftçilerimize Karabük İl Tarım Müdürünün eşi Melahat Ayvalık ile, Karabük  İl Özel İdare Genel Sekreterinin eşi, aynı zamanda kendisi de bir çiftçi olan Müzeyyen Can Uzun eşlik etti.

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.