Engelsiz Çocuk Buluşması Projesi

ABONE OL
31 Ağustos 2020 17:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakanlığın Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü talimatı ile başlayan “Engelsiz Çocuk Buluşması Projesi” kapsamında, 10 engelli çocuğa farklı tarihlerde ziyaret gerçekleştirildi.

Karabük Çocuk Hakları İl Komitesi Yetişkin Temsilcisi Uğur FİDAN, Erkek Temsilci Muhammed Emin ÖZEKEN, Kız Temsilci Şevval AÇIKGÖZ ve komite üyelerinden Yahya Efe ÖZAK’ ın katılımıyla yapılan ziyaretlerde çocuklara; Cumhurbaşkanı, Bakan, Vali ve İl Müdürü Galip SÖKMEN’in selamları iletilerek devletin her zaman yanlarında olduğu ifade edildi.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilen ziyaretlerde çocuklarımız, akranlarıyla sosyalleşerek eğlenceli vakit geçirdi. Ayrıca ziyaret edilen çocuklarımız Çocuk Hakları İl Komitemize davet edilerek komiteye üye yapıldı.

Söz konusu proje kapsamında engelli çocuklarımızın kendilerini ilgilendiren kararlar hakkında görüşlerinin alınması ve toplumun eşit yurttaşları olduğu mesajının kendilerine verilmesi hedefiyle Karabük Çocuk Hakları İl Komitesince her ay düzenli olarak engeli olan çocuklarımızın ziyaret edilmesinin planlanmasının ardından etkinlik sona erdi.

10 engelli çocuğua farklı tarihlerde ziyaret gerçekleştirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.