Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

ABONE OL
23 Ağustos 2020 15:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

21.08.2020 Cuma günü saat 14.00′ da Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Müdürlük Yöneticileri ile Merkez İlçe okul/kurum müdürleri katıldı.

2020-2021 eğitim öğretim yılı için gerekli son hazırlıkların değerlendirildiği toplantıda 2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Yönetim Faaliyetleri, Eğitim Öğretim Faaliyetleri, İnşaat Emlak ve Destek Hizmetleri Faaliyetleri konularına alt başlıklarıyla birlikte değinen İl Millî Eğitim Müdürü ” Öncelikle salgın sürecinde çok başarılı süreç geçirdiğimiz için sizlere teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda 24 Ağustos’tan itibaren yapılacak olan öğretmenlerin mesleki çalışmaları başlıyor. Mesleki çalışma dönemini salgın dönemi ile ilgili yapılacak faaliyetlere ayıralım, EBA Televizyon yayını, online eğitim, veli ve öğrenci iletişimi, telafi edilmesi gereken konular gibi bir çok konuyu değerlendirelim. Öğrencilerimizi yakından takip etmeliyiz ve bunun üstünde durmamız gerekir. Motivasyon eksikliği olan öğrencileri takip edelim. Hijyen kılavuzunu hayata geçirmek için hep beraber çalışalım. Her okuldan 1 hijyen sorumlusu görevlendirildi. Okullarımızda 21 Eylüle kadar tüm riskleri gidermeye ve “Temiz Okul Belgesi”‘ni almaya gayret gösterelim. Maske ve dezenfekte dağıtımı okullarımıza dağıtılıyor. Mevzuatlara ve talimatlara uyalım. LGS ve YKS sonuçlarına göre İlimizin başarı oranı geçen yıla göre daha iyi durumdayız. Biz eğitimciler olarak süreci yönetme ile ilgili elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor.” diyerek “Risk yöneteceğiz kriz yönetmeyeceğiz” ifadesiyle sözlerine son verdi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.