Çakır’dan 3 Bağımsıza Cevap

ABONE OL
28 Temmuz 2020 19:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kardemir de son yıllarda sular bir türlü durulmuyor. Başarılarından kıvanç duyduğumuz KARDEMİR’ de son zamanlar da sürekli bir biçimde karışıklıkların hakim olduğu orta da. Bir taraftan Genel Müdür ün dayanmadığı bir Kardemir, bir taraftan içerisiyle ilgili akçeli işlerin olduğuna yönelik iddiaların sürekli olarak konuşulmaya başlandığı bir Kardemir, ve son olarak 2020 yılı 1. çeyrekte 300 Milyon 438 Bin TL KAR açıklayan ERDEMİR; 210 Milyon 882 bin TL KAR açıklayan İSDEMİR varken aynı dönemde yani 2020 yılı 1. Çeyrekte 161,7 Milyon TL net ZARAR açıklayan bir KARDEMİR. 

Son zamanlar da en karışık zamanlarını geçirdiği anlaşılan KARDEMİR de son olarak KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu 3 üyelerinden Ömer Faruk Öz, Bülent Gedikli ve Mehmet Erdoğan‘ın “…CHP zihniyetinin her zaman yaptığı iftira siyasetinden kaynaklanmaktadır.” şeklindeki açıklamalarına CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır‘dan cevap geldi.

Çakır açıklamasında “Kardemir AŞ ne SPK tarafından idari denetimi de sağlaması için Yönetim Kurulu olarak atanmış, üç eski siyasi;  temelleri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emriyle bizzat İsmet İnönü tarafından atılan  Karabük ve bölge halkı için son derece önemli olan, CHP tarafından her dönem kollanmış, korunmuş milli kaynaklardan milli eserler ürettiği için sahiplenmiş, KARDEMİR için TBMM de konuşma yapan Vekilimiz ve partimiz hakkında hiçte hoş olmayan açıklamalar yaparak kendi durumlarını ortaya koymuşlardır. Bu üç şahıs, ““Bir milletvekilinin birilerinin şahsi hesap ve emellerine hizmet edecek şekilde kurgulanan bu kadar asılsız ve cahilane bir açıklama yapması ya tecrübesizliğinden ya da CHP zihniyetinin her zaman yaptığı iftira siyasetinden kaynaklanmaktadır.” Anlayışınızı esefle kınıyor, ret ediyor, kendilerini edep ve saygıya davet ediyoruz.  CHP Türkiye partisidir, Karabük’te Karabüklülerin düşüncelerini aktarmak bizlerin görevidir TBMM de konuşulanları Karabük halkı 24 saat konuşmakta, bilmektedir.  Hiçbir güç ve hak size “CHP zihniyeti” diyerek İnsanları ötekileştirme fırsatı veremez.

Unutmayın bugün KARDEMİR imkanlarından yararlanmanız, yöneticilik yapmanızın tek nedeni, dün temelinin atılmasını sağlayan ve yine dün kapatılma kararı alındığında konuyu TBMM taşıyarak, bacaların tütmesini bugünlere kadar sağlayan, her fırsatta KARDEMİRSİZ Karabük olmaz anlayışını tekrar eden CHP anlayışı sayesindedir. Ve unutmayın Karabük halkı neler yaptığınızı çok iyi bilmektedir. “

Not: Bilindiği gibi bir süre önce CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, TBMM de bir konuşma yapmış ve 3 bağımsız üyelerle ilgili ” …Atanan bu üyeler, aileler arasındaki husumetten istifade ederek KARDEMİR ve Karabük’ten ziyade kendilerine çıkar sağlamaya çalışmaktadırlar.” demişti. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Bu açıklamanın ardından Ak Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, TBMM’de gündem dışı söz alarak yaptığı konuşma da; “Bağımsız Üyelerimiz Özellikle Kardemir’in Menfaatlerini ve Çıkarlarını Korumak İçin Gayret Ederken Yönetim İçi Denge Unsuru Olarak da Önemli Görev Üstlenmektedirler. ” diyerek Bağımsızlara destek vermişti. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.  

Kardemir de son yıllarda sular bir türlü durulmuyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.