Çakır: “Doğalgaz Yenice’nin de Hakkıdır.”

ABONE OL
17 Ağustos 2020 16:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, geçtiğimiz Cumartesi günü geldiği ilçemizde CHP İlçe Başkanlığını ziyaret ettikten sonra, ilçede Sivil Toplum Kuruluşlarını da ziyaret etti. 

Beraberinde il yönetim kurulu üyeleri Satı Acar ve Vedat Yaşar ile birlikte Yenice’ye gelen CHP İl Başkanı Abdullah Çakır; “Kurultay sonrası genel bir değerlendirme yapmak amacıyla önce CHP İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettik. Burada partimizin ilçe yönetimi ve partililerimizle bir araya geldik. Kurultayımızı ve gündemi değerlendirdik.”dedi. 

İl Başkanı Abdullah Çakır, ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları Atatürkçü Düşünce Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Ziraat Odası, Emekliler Derneği’ni ziyaret ettiklerini, ülke gündemini ve Yenice’nin sorunlarını konuştuklarını söyledi. 

Çakır, ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmesinde de şunları dile getirdi; “Yenice’nin gündeminde olan doğalgaz ve ormancılık ihtisas organize bölgesi konusunda iktidar partisinin vermiş olduğu sözlerin yerine getirilmediğini gördük. Doğalgaz kullanmak elbette Yenice’nin de hakkıdır. Bu konuda verilen sözler yerine getirilmelidir. Bu sözleri verenler yarın Yenicelilerin karşısına hangi yüzle çıkacaklardır. Biz, CHP olarak bu sözlerin takipçisi olmayı sürdüreceğiz. BOTAŞ’ın 2018-2019 yıllarında  doğalgaz getirilmesi zor olan  222 ilçe ve belde için dökme gaz sistemi ile  doğalgaz getirilmesi planlanmıştır. Ancak, bu ilçelerin arasında Yenice’nin yer almaması büyük bir eksiklik ve üzüntü kaynağıdır. Yine, ülke genelinde olduğu gibi, Yenice’de de işsizliğin giderek arttığını üzülerek izlemekteyiz. Yenice’de seçim öncesi iktidar partisi mensupları orman ürünleri ile ilgili ihtisas organize sanayi bölgesi kurulacağına dair sözler vermişlerdir. Bu sözlerin de ne yazık ki yerine getirilmediğini görüyoruz. Yenice’de işsizliğin önüne geçmek için öncelikle bu sorunun çözümlenmesi gerekmektedir. Yenice’ye mutlak surette Organize Sanayi Bölgesi kurulmalıdır.” 

CHP İl Başkanı Çakır: Yenice’nin gündeminde olan doğalgaz ve ormancılık osb konusunda iktidar partisinin vermiş olduğu sözlerin yerine getirilmediğini gördük.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.