Akbaş; Çalışmalarında Hız Kesmiyor

Akbaş; Çalışmalarında Hız Kesmiyor

ABONE OL
4 Ekim 2023 13:55
Akbaş; Çalışmalarında Hız Kesmiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük’ün başarılı Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Safranbolu da devam eden inşaat ve güçlendirme çalışmaları konusunda bilgilendirmeler de bulundu.

Safranbolu’daki inşaat ve güçlendirme faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Akbaş;

  • Safranbolu Ali Baba İlkokulu (6 Derslikli) okulumuz 2023-2024 eğitim öğretim dönemine hazır hale getirilerek hizmete açıldı.
  • Altın Safran İlkokulu’nun güçlendirme çalışmaları tamamlandı.
  • Safranbolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Uygulama Oteli İkmal İnşaat çalışmaları devam etmektedir.
  • Bağlar Şehit Atilla Bodur İlkokulu (12 Derslikli) ve Yazıköy İlkokulu’nda (8 Derslikli) ise inşaat çalışmalarında sona gelindi. Her iki okulumuzda  Ekim ayı itibariyle eğitim öğretime başlayacaktır.
  • Safranbolu Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye binasının yapımına başlandı.
  • Safranbolu Zati Ağar İlkokulu’nun (16 Derslik) yeni binasında ihale aşamasına gelindi.
  • Emek Ortaokulu (12 Derslikli) yıkımı tamamlanmış ve inşaatına hayırsever aracılığıyla hızlı bir şekilde başlanacaktır.
  • Safranbolu Barış Mahallesi İlk-Ortaokulu (24 Derslikli), Barış Mahallesi Anaokulu (4 Derslikli), Spor Salonu,  Safranbolu Esentepe Anaokulu (8 Derslikli) yapım ilerine en kısa süre içerisinde başlanacaktır.
  • Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Safranbolu Misakı Millî Ortaokulu’nun güçlendirme çalışmaları devam etmektedir, dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş açıklamalarının devamında;

“Büyük ve Güçlü Devletimizin eğitime sunduğu geniş imkânlar doğrultusunda İlimiz genelindeki okul/kurumlarımızda inşaat ve güçlendirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarımızda çalışan tüm personelimizin can güvenliğini sağlamak, onların güvenli alanlarda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak adına hiçbir taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu bağlamda Bakanlığımız koordinesinde yıkımına ve güçlendirme çalışmalarına karar verilen okullarımızda tüm çalışmalarını hızlı bir şekilde başlattık. İl/İlçe/Okul yöneticilerimiz ile istişare ederek öğrencilerimizi eğitim öğretime güvenli bir şekilde devam etmelerini teminen en yakın okullara taşımasını gerçekleştirdik.

Safranbolu İlçemize Hayırsever İş İnsanı Sayın Ali BALTACI’nın yapımını üstlendiği Safranbolu 6 derslikli Ali Baba İlkokulu’nu hizmete açtık. Bu vesile ile eğitime verdiği destek ve katkılarından dolayı Sayın Ali BALTACI’ya teşekkür ediyor, okulumuzun Safranbolu’muza hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.

Türkiye Yüzyılı Vizyonumuza yakışır bir şekilde yeni yapılacak ve yapılan okullarımız modern dizaynları ile göz doldurmaktadır. Yeni açılacak ve tamamlanacak okullarımız sayesinde eğitim alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. İnşallah yapımı ve güçlendirme çalışmaları devam eden okullarımızı belirlenen takvim çerçevesinde hizmete açacağız. Karabük eğitim ailesi olarak İlimizin eğitim seviyesinin yükseltilmesi noktasında üstümüze düşen görevleri “Hep daha ileriye” şiarıyla hep birlikte en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Sözlerinin devamında yatırımların önemine değinen Akbaş öğretmen ve öğrencilerin teknolojik alt yapıya uygun modern okullarda eğitim öğretim görmeleri noktasında Millî Eğitim Bakanlığınca tüm imkânların seferber edildiğini ve Eğitim Kenti Karabük’ün eğitim seviyesinin yükselmesinde bu tür yapıların önemli olduğunu vurgulayarak eğitim için üst üste konan her taşın geleceğe yapılan en değerli yatırım olduğunu ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.