949 Yıl Önce Hiç Gitmemek Üzere Geldik..!

ABONE OL
24 Ağustos 2020 15:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

“Askerlerim! Yiğitlerim! Bugün burada ne emreden bir sultan, ne de emir alan bir asker vardır. Bugün ben sizlerden biriyim ve sizlerle birlikte savaşacağım. Bugün burada Allah’tan başka bir sultan yoktur. Biz ne kadar az olursak olalım, düşman ne kadar çok olursa olsun, bütün Müslümanların, zaferimiz için dua ettikleri şu anda, kendimi düşman üzerine atacağım. Ya zafer kazanırız, ya şehit olarak cennete gideriz. İsteyen benimle gelsin, isteyen geri dönsün. Ben memleket için, İslam için ölüme koşuyorum. Beni takip edenler ve kendilerini Yüce Allah’a adayanlardan şehit olanlar Cennet’e, sağ kalanlar ise ganimete kavuşacaklardır. Ayrılanları ahirette ateş, dünyada da alçaklık beklemektedir.

Ya Rabb! Seni kendime vekil yapıyorum. Azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda savaşıyorum. Ey Allah’ım! Niyetim halistir, bana yardım et. Sözlerimde hilaf varsa beni kahret.”
Sultan Alparslan

Bu cennet vatanı kanlarıyla, canlarıyla bizlere vatan kılan şanlı ecdadımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 949. yılını kutluyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Rafet VERGİLİ
Karabük Belediye Başkanı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.