Rektör Polat lise öğrencileriyle buluştu

ABONE OL
11 Şubat 2020 21:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Karabük Mesleki ve Anadolu Lisesi Okul Müdür Yardımcısı Banu Küçük‘ün düzenlemiş olduğu Kariyer Günleri programının ilki bugün gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat‘ın açılış konuşmasını yaptığı programa KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, KBÜ Tıp Mühendisi Prof. Dr. Tamila Anutgan , Karabük Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Özdemir ,Okul Müdürü Yüksel Duranel ve öğrenciler katıldı.

Bu yıl üniversite sınavına girecek lise öğrencilerine yönelik düzenlenen programda öğrencilere; üniversite eğitimi, geleceğin meslekleri, iş dünyasının beklentileri gibi konularda bilgiler verildi.

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Polat :Her zaman bir hedefiniz olsun ve ona ulaşmaya çalışın”

Rektör Polat konuşmasında Karabük Üniversitesi olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirterek, “Bundan sonra da sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Hepiniz belirli bir kariyer yapmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyorsunuz. Ara eleman günümüzde önemli bir ihtiyaç. Kendinizi iyi yetiştirseniz işiniz hazır. Siz ilk olarak liseyi bitirdiğinizde ve ardından meslek yüksekokulu okuduğunuzda  değeriniz gittikçe artacak. Bu lisede kendinizi iyi yetiştirerek mezun olmanız size büyük bir avantaj sağlayacak.” diye konuştu.

Öğrencilere gelecekleri için hedef belirlemeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Polat, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:“Hangi bölüm, hangi üniversite bitirdiğiniz hiç önemli değil. Hayatta ideallerinizin olması gerekiyor. Her zaman bir hedefiniz olsun ve o hedefe nasıl ulaşabilirim diye sürekli çalışın.”

Rektör Polat sözlerinin devamında öğrencilerin kendisine yönelttiği; akademik hayatı, deneyimleri ve Karabük Üniversitesinin dünyada ilk bine girme başarısı hakkındaki sorularını da yanıtladı.

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar da  bir sunum gerçekleştirerek Karabük Üniversitesi hakkında genel bilgiler verdi. Prof. Yaşar ülkenin geleceğinin sanayide ve mesleki eğitimde olduğunu belirterek öğrencilerde yeni ufuklar açmayı hedeflediklerini belirtti.

Karabük Farklı Gazete / Karabük Ajans 78

Mühendislik Fakültesi Tıp Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamila Anutgan ve Biyomedikal Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Reşit Kavsaoğlu da öğrencilerle bir araya gelerek kariyer yolculukları konusunda tecrübelerini aktardı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.